Ferrari je proti dvojitým bodům z posledního závodu, očekává změnu

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo chce, aby formule 1 přehodnotila udělování dvojnásobného počtu bodů v posledním závodě sezóny.
Ferrari je proti dvojitým bodům z posledního závodu, očekává změnu

Jedná se o novinku v pravidlech 2014 a Montezemolo s ní nesouhlasí. "Nejsem z toho nadšený. Vypadá to moc uměle. Uvidíme," řekl.

"Vzpomínám si, když začali udělovat tři body ve fotbale, aby se vyhnuli tomu, že všechny týmy budou hrát 0:0. Ale to bylo od prvního do posledního zápasu."

Ferrari chce tuto záležitost probrat se všemi týmy. "Já osobně mám pochyby," pokračoval Montezemolo. "Nejlepší bude to probrat a možná se dohodnout na tom, že to uděláme na jeden rok a pak uvidíme. Teď je moc brzy na hodnocení."

"Také nechci vyvolávat dojem, že týmy řekly ano a teď říkají ne. Já osobně pochybuji. Řekl jsem to soukromě Todtovi a Berniemu."

Ferrari má sice právo veta, ale na takovou věc ho nechce použít. "Myslím, právo veta Ferrari je třeba využít na něco důležitějšího, na něco hlubšího, co se týká formule 1."

"Ale nebyl bych překvapen, pokud se toto rozhodnutí (o dvojitých bodech) změní v budoucnu, jako třeba když formule 1 mnohokrát změnila přístup ke kvalifikacím."

Další článek: Náš motor problémy se spotřebou nemá, dušuje se Ferrari

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.