Ferrari je pomalé a do zítřka už se nestihne zlepšit

„Neměl jsem moc velká očekávání,“ říká Räikkönen.
Klepněte pro větší obrázekFerrari není v Británii dost rychlé. A v kvalifikaci to bylo znát. Kimi Räikkönen skončil devátý a Felipe Massa neprošel ani do finálové části. Kvalifikoval se jedenáctý.

„Vyvážení není zase tak špatné. Abych byl upřímný, náš jediný problém je, že jsme pomalejší než ostatní,“ řekl Massa.

Podobně to cítil i Räikkönen. „Neměl jsem moc velká očekávání. Myslím, že jsme odvedli nejlepší práci, jakou jsme mohli. Neudělali jsme nic špatně,“ poznamenal.

Podle jezdců dnešní výsledek v Silverstonu odpovídá současné formě stáje. „Pořád se zlepšujeme, ale ostatní pokročili mnohem víc,“ řekl Räikkönen. „Občas je boj uprostřed pole vzrušující, ale přesto bych byl raději na čele,“ podotkl.

„Nemyslím si, že můžeme (do zítřka) něco významně změnit. Ani KERS tu moc nepomáhá,“ dodal Massa.

Ferrari mělo letos katastrofální začátek sezony. První body posbíralo až ve čtvrtém závodě v Bahrajnu. Od závodu ve Španělsku bylo znát zlepšení a v Monaku se Scuderia stala dokonce druhým nejlepším týmem. V Turecku se ale zase o něco propadla. Do Anglie si maranellští přivezli několik nových dílů, ale ty nesplnily očekávání.
Další článek: Barrichello podal v kvalifikaci skvělý výkon

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.