Ferrari je po pátku spokojené. Data naznačují, že náskok na rovinkách je zpět

Ferrari uzavřelo páteční tréninkové jízdy na Velkou cenu Brazílie vozů formule 1 na čele pořadí, když byl nejrychlejší Sebastian Vettel těsně před svým týmovým kolegou Charlesem Leclercem.
Ferrari je po pátku spokojené. Data naznačují, že náskok na rovinkách je zpět

Podle Auto Motor und Sport je náskok Ferrari na rovinkách zpět. Mercedes a Red Bull odhadují, že Ferrari má na rovinkách v Brazílii náskok 0,7 s na Red Bull a asi 0,8 až 0,9 s na Mercedes.

Kobercový nálet na Ferrari: FIA vydala další technickou směrnici. A zřejmě ne poslední

Kobercový nálet na Ferrari: FIA vydala další technickou směrnici. A zřejmě ne poslední

Sebastian Vettel (3./1.)

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel po pozitivních výsledcích v pátečních trénincích věří, že Ferrari může v Brazílii udělat další krok vpřed.

„Auto dnes bylo slušné, můžeme se ale ještě zlepšit. Jsem přesvědčen o kroku vpřed. V závodě to bude těžké, protože ostatní jsou trochu rychlejší než my, kopíruje to ale situaci z několika minulých závodů, takže nejsem překvapen,“ řekl Vettel.

Charles Leclerc (4./2.)

Krok držel s Vettelem jeho týmový kolega z Ferrari Charles Leclerc, který ve druhém tréninku skončil druhý se ztrátou pouze 21 tisícin sekundy. Do závodu však Monačan odstartuje s penalizací odsunu o deset pozic na roštu za nasazení nového motoru.

„Celkově to byl pozitivní den, ačkoliv podmínky byly trochu zrádné. Je to stejné pro všechny a myslím, že jsme byli celkem konkurenceschopní. Je to dobré, teď se těšíme na zítřek,“ říká Leclerc.

„Budeme muset přizpůsobit nastavení auta tomu, jak se trať vyvíjí a pokusit se být v neděli, kdy se to počítá, co nejsilnější.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Porážka Leclerca v šampionátu není pro Vettela klíčová
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00