Ferrari je jediná automobilka ve F1, řekl Montezemolo a musel vysvětlovat

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo prohlásil během prezentace nového maranellského monopostu, že jediná automobilka ve formuli 1 je právě ta jeho italská. Pak ale čelil dotazům o Mercedesu, který má také tým.

"Nemůžete srovnávat Ferrari s Mercedesem," vysvětloval Montezemolo. "Jsme ve formuli 1 61 let bez přestávky a v Itálii. Mercedes má jako německý tým všechno v Anglii."

"Nejdříve byl partnerem McLarenu, teď si koupil bývalý tým Hondy. Ale vydali se odvážnou cestou a zvyšují své zapojení ve formuli 1, a já to vítám. Mám k nim velký respekt, ale je to jiné účast než ta naše."

Vztah Ferrari k Mercedesu ovlivnil přestup Michaela Schumachera, Italové dali opakovaně najevo, že s ním nejsou zcela spokojeni.

"Schumachera mám rád a pachatel jsem já," přiznal Montezemolo. "Byl jsem to já, kdo v něm vyvolal touhu vrátit se do závodů. A upřímně, nikdy jsem si nemyslel, že ho uvidím v jiném voze než Ferrari. Je to soutěžící a konkurent, jako všichni ostatní. Nemám obavy, že by vynesl materiály z našeho vývoje."

Další článek: Italští Tifosi se nejvíce bojí Hamiltona a Schumachera