Ferrari: Inženýři ve formuli 1 rotují a k nám jich chce mnoho

Šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali odmítl, že by se Ferrari snažilo poškodit Red Bull přetahováním zaměstnanců. Přestupy inženýrů mezi týmy k tomuto sportu patří.
Ferrari: Inženýři ve formuli 1 rotují a k nám jich chce mnoho

Na konci loňské sezóny prozradil spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz, že téměř všichni vrcholoví zaměstnanci jeho týmu dostali od konkurence nabídku na změnu působiště. Nakonec odešel jen Neil Martin do Ferrari, který ale předtím přišel do Red Bullu z McLarenu.

Podle Ferrari se jedná o přirozený proces. "Inženýři se vždy pohybují v malých kruzích v rámci omezeného počtu týmů formule 1, takže nevidím nic zvláštního na tom, že k nám přišel Neil Martin," uvedl Domenicali. "Zvlášť proto, že dostáváme mnoho dopisů od inženýrů, kteří chtějí přijít pracovat do Maranella. Je to velmi potěšující, protože to znamená, že jsme pořád velmi atraktivní a že lidé mají zájem zkusit, jaké je to pracovat pro Ferrari."

Neil Martin povede u Ferrari operační výzkum a jeho angažování představuje jednu z dvou největších organizačních změn v Maranellu. Tou druhou je povýšení Pata Frye do role závodního šéfinženýra. Ten do Ferrari přišel loni z McLarenu.

Podle Domenicaliho nacházejí lidé u Ferrari něco, s čím se jinde nesetkají, proto je Maranello tak lákavé. "Duch Red Bullu? Ten neznám, protože jsem celou svoji kariéru pracoval u červených," řekl. "Můžu ale říct, že náš duch je unikátní, výjimečný a speciální. Neříkám to jen já, ale také různí lidé, kteří k nám přicházejí pracovat z jiných týmů, nebo ti, kteří od nás odcházejí čelit jiným výzvám jinde, jezdci, inženýři a ti, kteří mají jiná zaměstnání ve formuli 1."

Diskuze (70) Další článek: O termínu první GP Ruska rozhodne Mezinárodní olympijský výbor
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018