Ferrari i Red Bull popírají Vettelův přestup v roce 2014

Reakce na zprávu BBC o Vettelově smlouvě s Ferrari na sebe nenechaly dlouho čekat, oba týmy ji odmítly.
Ferrari i Red Bull popírají Vettelův přestup v roce 2014

Britská BBC dnes informovala, že podle jejích zdrojů uvnitř Ferrari má Sebastian Vettel podepsanou smlouvu s Maranellem na rok 2014. "Bez stínu pochyb bude (Vettel) v roce 2014 členem týmu Red Bull," reagoval šéf rakouské stáje Christian Horner.

Na Vettela v červeném byl z pohledu dlouhodobé budoucnosti dotázán také prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Dnes problémem nejsou jezdci. Rok 2013 teprve bude, ale já nechci mít dva kohouty na jednom smetišti. Radši chci dva jezdce, kteří závodí pro Ferrari, a ne pro sebe."

"Nechci problémy s rivalitou, neměli jsme je mezi Schumacherem a Irvinem, mezi Schumacherem a Barrichellem, mezi Alonsem a Massou, mezi Massou a Schumim nebo mezi Massou a Räikkönenem."

O Ferrari se však ví, že usilovalo o šéfdesignéra Red Bullu Adriana Neweyho. Ten však angažmá v Maranellu odmítl. "Co se týče Neweyho, můžu říct, že je ve své práci velmi dobrý, ale my jsme zvládli vyhrát osm konstruktérských titulů v posledních 13 šampionátech bez něj. V naše inženýry mám obrovskou důvěru," dodal Montezemolo.

Diskuze (163) Další článek: S pneumatikami jsme byli na hraně, přiznává Red Bull