Ferrari i nadále upřednostňuje Vettela, potvrdil Binotto

Pokud bude nutné přistoupit k týmové režii, upřednostní Ferrari Sebastiana Vettela. Podle Binotta se od začátku sezóny nic nezměnilo.
Ferrari i nadále upřednostňuje Vettela, potvrdil Binotto

Mattia Binotto už na začátku sezóny řekl, že pokud to bude nutné, Ferrari dá v závodě přednost Vettelovi. V úvodních závodech Scuderia k týmové režii skutečně přistoupila.

Vettel má momentálně v šampionátu 123 bodů, Leclerc 105. Monačan měl však hodně smůly. Dvakrát přišel o vítězství v závěru závodu. Body ztrácel také v Monaku, kde boural po startu z konce pole poté, co ho tým v kvalifikaci nevyslal na trať a on nepostoupil do dalších bojů. Chyby udělal také on sám – například v kvalifikaci v Baku.

„Myslím, že jsme na samém začátku sezóny řekli, že v první řadě jsme tady proto, abychom získali maximální počet bodů pro tým,“ řekl Binotto pro RaceFans.

„V případě situace, kdy to bude padesát na padesát, to bude Sebastian, kdo bude mít přednost.“

„Sebastian je z obou jezdců stále výše v šampionátu, takže pokud by to bylo 50 na 50, určitě bychom mohli Sebastianovi poskytnout výhodu.“

Ferrari stále řeší problémy se svou podlahou

Ferrari stále řeší problémy se svou podlahou

Binotto však také zopakoval, že Ferrari nebude Leclercovi bránit ve vítězství a nepřipraví ho o vítězství, pokud by se to této situace opět dostal

„Myslím, že jak se šampionát vyvíjí, Charles nepochybně dokazuje, že je velmi rychlým jezdcem. Může být na pole position, jak už i byl, a pokud bude mít lepší příležitost vyhrát závody, nikdy mu nebudeme bránit ve vítězství.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Ricciardo navrhuje zkřížit McLaren a Renault. Bylo by to dobré auto, říká

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.