Ferrari i nadále upřednostňuje Vettela, potvrdil Binotto

Pokud bude nutné přistoupit k týmové režii, upřednostní Ferrari Sebastiana Vettela. Podle Binotta se od začátku sezóny nic nezměnilo.
Ferrari i nadále upřednostňuje Vettela, potvrdil Binotto

Mattia Binotto už na začátku sezóny řekl, že pokud to bude nutné, Ferrari dá v závodě přednost Vettelovi. V úvodních závodech Scuderia k týmové režii skutečně přistoupila.

Vettel má momentálně v šampionátu 123 bodů, Leclerc 105. Monačan měl však hodně smůly. Dvakrát přišel o vítězství v závěru závodu. Body ztrácel také v Monaku, kde boural po startu z konce pole poté, co ho tým v kvalifikaci nevyslal na trať a on nepostoupil do dalších bojů. Chyby udělal také on sám – například v kvalifikaci v Baku.

„Myslím, že jsme na samém začátku sezóny řekli, že v první řadě jsme tady proto, abychom získali maximální počet bodů pro tým,“ řekl Binotto pro RaceFans.

„V případě situace, kdy to bude padesát na padesát, to bude Sebastian, kdo bude mít přednost.“

„Sebastian je z obou jezdců stále výše v šampionátu, takže pokud by to bylo 50 na 50, určitě bychom mohli Sebastianovi poskytnout výhodu.“

Ferrari stále řeší problémy se svou podlahou

Ferrari stále řeší problémy se svou podlahou

Binotto však také zopakoval, že Ferrari nebude Leclercovi bránit ve vítězství a nepřipraví ho o vítězství, pokud by se to této situace opět dostal

„Myslím, že jak se šampionát vyvíjí, Charles nepochybně dokazuje, že je velmi rychlým jezdcem. Může být na pole position, jak už i byl, a pokud bude mít lepší příležitost vyhrát závody, nikdy mu nebudeme bránit ve vítězství.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Ricciardo navrhuje zkřížit McLaren a Renault. Bylo by to dobré auto, říká

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10