Ferrari Giovinazziho neodepsalo. Podporovat ho bude i nadále

Antonio Giovinazzi byl údajně na seznamu možných náhrad za Sebastiana Vettela a to vedle Carlose Sainze a Daniela Ricciarda. Po potvrzení Sainze se mu dveře do Ferrari na minimálně dva roky zavřely.
Ferrari Giovinazziho neodepsalo. Podporovat ho bude i nadále

Ferrari podepsalo se Sainzem dvouletou smlouvu, což znamená, že pokud Sainz ve Ferrari nevyhoří, nebo se vztah nerozpadne z jiných důvodů, bude u Ferrari volno nejdříve v roce 2023.

S Antoniem Giovinazzim ale Ferrari počítá a bude se mu snažit příští rok sehnat sedačku. Možnosti jsou dvě – zůstat u Alfy Romeo nebo se přestěhovat do Haasu. 

„Antonio je chlapec, kterého si vážím,“ řekl Mattia Binotto pro Sky Italia.„Minulý rok odjel svou první sezónu ve formule 1. Myslím, že přejít do Ferrari po roce by vyžadovalo příliš velkou odpovědnost.“

„Leclercův scénář“ tedy Ferrari v případě Giovinazziho aplikovat nechtělo. Ital měl vloni relativně vlažný vstup do sezóny, ale poté se vedle velmi zkušeného Icemana začal zlepšovat a některé jeho výsledky nebyly vůbec špatné. 

„Počítáme s jeho růstem a pomůžeme mu. Je součástí našich plánů, ale musí ve F1 získat více zkušeností.“

V případě potřeby může Ferrari v roce 2021 angažovat v Alfě Romeo nebo Haasu i jiné juniorské jezdce. Ve F2 se připravuje hned několik členů Jezdecké akademie Ferrari: Robert Shwartzman, Marcus Armstrong, Callum Ilott, Mick Schumacher a Giuliano Alesi.

Foto: Getty Images /  Clive Mason

Další článek: Vzestupy i pády aneb klíčové okamžiky Sebastiana Vettela u Ferrari

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.