Ferrari doufá, že i Alfa Romeo brzy přejde na novou verzi řídící elektroniky

Po technických problémech, které v posledních dvou závodech formule 1 měli Charles Leclerc a Antonio Giovinazzi Ferrari doufá, že Alfa Romeo brzy přejde na novou řídící elektroniku pohonné jednotky.
Ferrari doufá, že i Alfa Romeo brzy přejde na novou verzi řídící elektroniky

Leclerc si už při svém druhém startu za Ferrari jel v Bahrajnu pro vítězství, když mu kvůli zkratu uvnitř řídící jednotky přestal fungovat jeden z válců a Monačan se propadl až na třetí místo.

Ferrari pro následující Velkou cenu Číny přivezlo jinou specifikaci řídící elektroniky, kterou se však rozhodl nasadit pouze tovární tým Ferrari a americký tým Haas, který rovněž od Ferrari odebírá pohonné jednotky.

Druhý zákaznický tým Alfa Romeo se rozhodl zůstat u starší verze. Na začátku kvalifikace však Giovinazziho postihl stejný problém jako Leclerca v Číně.

Räikkönena ovlivnil vítr. Giovinazzi měl podobný problém jako Leclerc v Bahrajnu

Räikkönena ovlivnil vítr. Giovinazzi měl podobný problém jako Leclerc v Bahrajnu

„Vyměnili jsme to, protože to v Charlesově voze v Bahrajnu selhalo. Víme, že jsme s první specifikací řídící jednotky měli nějaké problémy se spolehlivostí, takže jsme to jednoduše vyměnili za lepší jednotku,“ řekl šéf Ferrari Mattia Binotto.

„Pro jistotu jsme to vyměnili i v Sebově (Vettelově) voze. U Charlese jsme to museli vyměnit, protože tam selhala, a požádali jsme také naše zákaznické týmy, aby je rovněž vyměnily,“ popsal.

„Haas to udělal, Alfa to neudělala kvůli problémům s instalací. Měli pocit, že změny, které museli udělat kvůli instalaci, byly příliš komplikované a riskantní. Výsledkem bylo, že Antonio měl stejný problém znovu v kvalifikaci. Doufejme, že to co nejdříve změní,“ doufá Binotto.

Pro závod dostal Giovinazzi nový komponent staré verze řídící jednotky a dojel na patnácté pozici.

Šéf týmu Alfa Romeo Frederic Vasseur následně vzal celou situaci na sebe a omluvil se. Zároveň dodal, že celý závod doufal, aby stejný problém nevyřadil ze závodu i Kimiho Räikkönena, který nakonec dojel na bodované deváté pozici.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (9) Další článek: Lawrence Stroll zapůsobil na Péreze svým odhodláním posunout Racing Point vpřed
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen