Ferrari dostalo po trénincích pokutu, Button se trestu vyhnul

Stewardi museli na začátku víkendu v Itálii řešit dva incidenty. Jeden uzavřeli bez trestu, v druhém vyměřili nemalou pokutu.
Ferrari dostalo po trénincích pokutu, Button se trestu vyhnul

Prvního prohřešku se dopustil Jenson Button v prvním tréninku, když jezdil s otevřeným zadním křídlem i mimo vyznačené DRS úseky. Jednalo se ale o technickou závadu, kterou McLaren stewardům doložil, takže žádný trest nepadl.

V druhém případě se stewardi věnovali Felipemu Massovi. Ten si chtěl v závěru prvního tréninku vyzkoušet start na konci boxové uličky, ale bylo moc pozdě a na semaforu se rozsvítila červená.

Brazilec proto zastavil, ale až za bílou čárou, a z vozu vystoupil. Protože opustil boxovou uličku po konci tréninku, když svítila červená, byl shledán vinným z porušení článku 31.3 Sportovních regulí. Stewardi ale přisoudili vinu týmu, protože jezdce vyslal z garáže moc pozdě, a proto pokuta 10 tisíc eur padla na hlavu Ferrari.

Další článek: Pátek v Monze: Red Bull vyslal varovný signál soupeřům

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.