Ferrari doplácí na vysokou nadmořskou výšku v Mexiku více než ostatní vozy

Vysoká nadmořská výška hlavního města Ciudad de México, kde leží Autodrom bratří Rodríguezů, na kterém se jede Velká cena Mexika formule 1, má podle jezdců Ferrari velký vliv na výkon jejich monopostu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ferrari doplácí na vysokou nadmořskou výšku v Mexiku více než ostatní vozy | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Carlos Sainz v kvalifikaci na závod v Mexiku obsadil páté místo, jeho týmový kolega Charles Leclerc skončil až sedmý. To je pro Ferrari nejhorší letošní kombinovaný výsledek v kvalifikaci, ve které nedostali penalizaci.

„Myslím, že jsme ve vysoké nadmořské výšce ztratili celkem dost výkonu. Musíme se na to podívat, protože si myslím, že je to jen jednorázové. Tato trať nám příliš nesedí. Zkusili jsme ale maximum,“ řekl Sainz.

„Nadmořská výška by nás neměla ovlivnit, pokud jde o rychlost v zatáčkách, takže odhaduji, že se možná něco děje s pneumatikami a také s motorem,“ dodává Sainz.

Leclerc si po páteční nehodě stěžuje na pohonnou jednotku

Ztrátu výkonu vidí také druhý pilot Ferrari Charles Leclerc.

„Řeší se to od začátku prvního tréninku. S nadmořskou výškou evidentně trochu ztrácíte výkon a zdá se, že Red Bull a Mercedes jsou v tomto ohledu celý víkend silnější,“ říká Leclerc.

Monačan ve druhém pátečním tréninku boural. Od té doby se potýká s problémy s pohonnou jednotkou.

„Nevím, jestli je to kvůli nehodě, ale v kvalifikaci bylo něco divného s motorem. Od třetího tréninku do Q3 jsem ztrácel dost času na rovinkách,“ stěžuje si Leclerc.

„Nejen v porovnání s Red Bullem a Mercedesem. Bylo tam něco zvláštního s plynem, motor nereagoval na sešlápnutí plynového pedálu. Doufám, že to do zítra dokážeme opravit, protože jinak to bude velmi náročný závod.“

Další článek: Mohli jsme zajet lépe, shodují se jezdci Mercedesu

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února