Ferrari do IndyCar vstupovat nebude

Ferrari zvažovalo vstup do IndyCar. Nakonec k tomu ale nedojde.
Foto: IndyCar
Ferrari do IndyCar vstupovat nebude | Foto: IndyCar

Ferrari zvažovalo vstup do IndyCar. Nešlo o lásku k americké formulové scéně ale o ekonomické důvody. Ve formuli 1 začal platit rozpočtový strop a velké týmy musí část zaměstnanců přesunout na jiné projekty. Ferrari vloni potvrdilo, že vstup do IndyCar velmi reálně zvažuje.

Romain Grosjean přestupuje do IndyCar. Bude jezdit za tým Dale Coyne Racing

Romain Grosjean přestupuje do IndyCar. Bude jezdit za tým Dale Coyne Racing

V uplynulých týdnech se však začaly objevovat informace o tom, že jednání mezi IndyCar a Ferrari značně „vychladla“. Nyní to potvrdil i Mattia Binotto.

„Po několika rozhovorech jsme dospěli k závěru, že do Indycar v krátkodobém horizontu nevstoupíme,“ uvedl Binotto, kterého cituje SpeedWeek. 

„Dveře však nejsou zavřené a můžeme mluvit o vstupu později ve střednědobém nebo dlouhodobém horizontu. Dnes ale chceme soustředit naše investice na formuli 1.“

IndyCar bude i nadále využívat šasi Dallara. Ferrari by tak muselo využívat auto třetí strany a to není něco, co by Maranello zřejmě lákalo. Italská stáj by byla jen dodavatelem motorů.

V Maranellu potřebují přesunout „lidi od auta“ a ne od motoru. V oblasti motoru musí naopak před očekávaným zmrazením vývoje zabrat a rozpočtový strop se na motoráře nevztahuje.

K určitým přesunům už došlo. Část zaměstnanců sice zůstává v Maranellu, ale bude pracovat pro Haas. Vyloučit nelze ani stavbu hypercaru pro Le Mans.

Binotto popsal fungování pobočky Haasu v Maranellu

Binotto popsal fungování pobočky Haasu v Maranellu

Další článek: Zmrazení motorů a dřívější příchod těch nových. Formule 1 rozhodne 11. února

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00