Ferrari do IndyCar vstupovat nebude

Ferrari zvažovalo vstup do IndyCar. Nakonec k tomu ale nedojde.
Foto: IndyCar
Ferrari do IndyCar vstupovat nebude | Foto: IndyCar

Ferrari zvažovalo vstup do IndyCar. Nešlo o lásku k americké formulové scéně ale o ekonomické důvody. Ve formuli 1 začal platit rozpočtový strop a velké týmy musí část zaměstnanců přesunout na jiné projekty. Ferrari vloni potvrdilo, že vstup do IndyCar velmi reálně zvažuje.

Romain Grosjean přestupuje do IndyCar. Bude jezdit za tým Dale Coyne Racing

Romain Grosjean přestupuje do IndyCar. Bude jezdit za tým Dale Coyne Racing

V uplynulých týdnech se však začaly objevovat informace o tom, že jednání mezi IndyCar a Ferrari značně „vychladla“. Nyní to potvrdil i Mattia Binotto.

„Po několika rozhovorech jsme dospěli k závěru, že do Indycar v krátkodobém horizontu nevstoupíme,“ uvedl Binotto, kterého cituje SpeedWeek. 

„Dveře však nejsou zavřené a můžeme mluvit o vstupu později ve střednědobém nebo dlouhodobém horizontu. Dnes ale chceme soustředit naše investice na formuli 1.“

IndyCar bude i nadále využívat šasi Dallara. Ferrari by tak muselo využívat auto třetí strany a to není něco, co by Maranello zřejmě lákalo. Italská stáj by byla jen dodavatelem motorů.

V Maranellu potřebují přesunout „lidi od auta“ a ne od motoru. V oblasti motoru musí naopak před očekávaným zmrazením vývoje zabrat a rozpočtový strop se na motoráře nevztahuje.

K určitým přesunům už došlo. Část zaměstnanců sice zůstává v Maranellu, ale bude pracovat pro Haas. Vyloučit nelze ani stavbu hypercaru pro Le Mans.

Binotto popsal fungování pobočky Haasu v Maranellu

Binotto popsal fungování pobočky Haasu v Maranellu

Další článek: Zmrazení motorů a dřívější příchod těch nových. Formule 1 rozhodne 11. února