Ferrari dnes na přední příčky nemělo, přesto je Alonso z výsledku nadšený

Jezdci Ferrari startovali do Velké ceny Maďarska ze šestého, respektive sedmého místa. Zatímco Alonso si v závodě o jednu příčku polepšil, Massa se o dvě propadl.
Ferrari dnes na přední příčky nemělo, přesto je Alonso z výsledku nadšený

Španělský pilot se musel po delší době smířit s tím, že se na maďarském Hungaroringu nebude účastnit bojů o vítězství. Rychlost jeho F2012 zkrátka na přední pozice nestačila. I tak byl Španěl, který dnes slaví své jednatřicáté narozeniny, v cíli závodu spokojen. Podařilo se mu dojet před Markem Webberem, což znamená, že dokázal navýšit svůj náskok v čele průběžného pořadí šampionátu.    

"Je to pozitivní výsledek, o tom není pochyb. Věděli jsme, že to bude komplikovaný víkend, protože jsme nebyli dostatečně rychlí, ale navzdory všemu se nám podařilo zvýšit náskok na Webbera. Proto je to z pohledu šampionátu velmi dobrý víkend. Dokončit před jedním z red bullů a hned za tím druhým bylo za těchto podmínek velmi důležité. Podle papírových předpokladů jsme očekávali, že skončíme sedmí," říká Alonso.

"Zvolili jsme správnou strategii: je pravda, že jsem ztratil nějaký čas za Pérezem, a to mě stálo místo ve prospěch Räikkönena, ale Fin byl dnes odpoledne pravděpodobně mimo náš dosah," podotýká.

Alonso si je vědom, že Ferrari na špičku pole stále trochu ztrácí, a proto čeká všechny v Maranellu ještě pořádný kus práce. Věří ale, že i ve druhé části sezony dokáže se svým týmem vytěžit z každého závodu maximum a dojede si pro třetí mistrovský titul.  

"Co se výkonnosti týče, teď musíme udělat velký krok vpřed, který nám umožní dále vést šampionát, protože z dlouhodobého hlediska nám to, co máme teď, stačit nebude. Červenec byl obtížný měsíc plný stresu. Měli jsme tři závody a také spoustu práce v továrně. Teď si chci dát pauzu a dobít baterky, abych byl ve Spa opět v perfektní formě a mohl doufat, že druhá část sezony bude stejně pozitivní a produktivní jako ta první," dodává Španěl.

Felipemu Massovi opět nevyšlo všechno tak, jak by si přál. Do cíle Velké ceny Maďarska dojel na deváté pozici. "Můj závod byl zničen na startu, kde jsem protočil kola, možná proto, že se přehřála spojka. To mě stálo dvě pozice, které jsem už nezvládl vybojovat zpět. Předjíždění je na této trati obtížné. I když jsem byl v některých fázích druhého stintu silnější než Webber a Senna, nikdy jsem neměl ani tu nejmenší šanci je předjet. Také kvůli tomu to pro mě nebyl skvělý závod," vysvětluje Massa. "Alespoň se mi tak podařilo přivézt domů pár bodů."

Brazilec tedy ani dnes nezískal výsledek, kterým by přesvědčil vedení stáje, aby mu prodloužilo stávající smlouvu a on tak mohl v Maranellu působit i v nadcházející sezoně. Neutichající spekulace o své výměně jej ale nikterak neznervózňují. Nadále se hodlá soustředit na letošní ročník a zbylé závody: "Tahle první část sezony pro mě určitě nebyla příliš pozitivní, ačkoliv jsem se dnes cítil ve voze rozhodně lépe než na začátku a jsem si jistý, že druhá polovina bude lepší. Můj kontrakt? Dokud nebude situace jasná, nemám k tomu co říct! Koncentruji se na to, aby se mi v příštích závodech dařilo, a to je můj primární cíl."

Další článek: GP Maďarska 2012 - neděle

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00