Ferrari darovalo regionu Emilia Romagna 1 milion euro na odstranění následků záplav

Ferrari věnovalo 1 milion eur na podporu pomoci lidem postiženým rozsáhlými povodněmi, které mimo jiné vedly ke zrušení Velké ceny Emilie Romagny.

Foto: Getty Images 

Ferrari darovalo regionu Emilia Romagna 1 milion euro na odstranění následků záplav | Foto: Getty Images

Místo svátku motorsportu v podobě Grand Prix formule 1 čeká italský region Emilie Romagna v nejbližších dnech mnohem náročnější výzva.

Kvůli silným dešťům a následné povodni se oblast Emilia Romagna, ve které se nachází i okruh v Imole, bude muset vypořádávat s následky přírodní katastrofy.

V souvislosti s touto katastrofou se Ferrari rozhodlo, že podpoří postižený region částkou ve výši 1 milionu euro (asi 24 milionů korun), která by měla pomoci s odstraněním škod.

Ferrari, které sídlí necelých 90 kilometrů od dráhy v Imole, odešle tento finanční obnos Agentuře pro územní bezpečnost a civilní ochranu regionu Emilia Romagna, čímž podpoří již probíhající sbírku.

„V těžkých dobách Ferrari vždy stojí při své komunitě,“ uvedl generální ředitel Ferrari Benedetto Vigna v tiskovém prohlášení.

„Chtěli jsme poskytnout konkrétní a okamžitou odpověď na nejnaléhavější potřeby obyvatelstva regionu Emilia Romagna, které bylo postiženo vážnou ekologickou katastrofou. Díky koordinaci místních úřadů, kterým patří náš srdečný dík za jejich neúnavnou práci, přinese tato pomoc útěchu a hmatatelný důkaz solidarity celé rodiny Ferrari.“

Další článek: Zrušení závodu v Imole: Důsledky pro fanoušky, týmy i F1

Témata článku: