Ferrari: Čína překvapila, bude to dlouhý a nepředvídatelný šampionát

Scuderia Ferrari opouští Šanghaj mírně zaskočená průběhem závodního víkendu a před Bahrajnem potřebuje pečlivě analyzovat, co se ve třetí letošní Grand Prix stalo.
Ferrari: Čína překvapila, bude to dlouhý a nepředvídatelný šampionát

Ferrari získalo v posledním závodě jen dva body, a i když ví, že výkonnostně ztrácí, věří, že mělo na víc. "Dnes jsme zaplatili velmi vysokou cenu za špatnou maximální rychlost na tomto typu tratě," řekl po závodě technický ředitel týmu Pat Fry. "Výsledek neodráží skutečný potenciál našeho vozu v závodní konfiguraci, ale musíme ho akceptovat."

Další závod následuje už tento týden, takže pokrok očekávat nelze. "V Bahrajnu nebudeme mít žádné významné úpravy, takže nemůžeme čekat zázrak. Musíme dostat maximum  z toho, co máme," dodal.

Ještě než vyjede na Šakiru, chce ale Ferrari pečlivě analyzovat průběh čínského závodu. Fry je sice přesvědčený, že strategii měli oba jezdci dobrou, ale souhlasí s šéfem týmu Domenicalim, že nedělní dění v Šanghaji stojí za důkladné ohlédnutí.

"Byl to dost neobvyklý závod, ostatně kvalifikace také, a přinesl několik překvapení ve vztahu k tomu, co bylo předpovídáno," konstatoval Domenicali. "Myslím, že má smysl to detailně analyzovat, abychom zjistili, jak co nejlépe přistoupit k dalšímu závodu."

Čína překvapila víceméně všechny týmy, takže závodní inženýři se teď soustředí na analýzu strategií především ve vztahu k pneumatikám. Jak se ukázalo, obutí znovu sehrálo významnou roli a dokázalo velmi rychle míchat pořadím na trati.

"V Bahrajnu budeme muset znovu závodit v defenzivě, ale to neznamená, že jsme rezignovali," ujistil Domenicali. "Ve třech závodech jsme viděli tři různé vítěze, přičemž se výkonnost některých vozů významně měnila ze závodu na závod."

"V této fázi musíme na trati dělat maximum a využít každou příležitost, ale nejdůležitější je práce, která probíhá v Maranellu, hlavně ve vývoji aerodynamiky. Musíme urychlit nasazení nových dílů a přidat. Je to velmi dlouhý a nepředvídatelný šampionát, ve kterém se může situace velmi rychle změnit."

Další článek: Pro Hauga je toto vítězství speciální, Brawna těší dobrá práce s pneumatikami