Ferrari chystá do Soči drobná vylepšení

Ferrari chystá pro Velkou cenu Ruska drobná vylepšení. Tým se ale především soustředí na rok 2021.
Foto: Getty Images 
Ferrari chystá do Soči drobná vylepšení | Foto: Getty Images

Ferrari bojuje s nedostatkem výkonu od pohonné jednotky, ale není to jediný problém. SF1000 trpí nedostatkem aerodynamické účinnosti a kompromisy v nastavení, které tým musí udělat, neprospívají ani pneumatikám a jejich opotřebení. 

„Budou malé upgrady, ale nezmění to celkový obraz,“ řekl Binotto, kterého cituje Motorsport.com, o vylepšeních pro Soči.

Vývoj je aktuálně omezen v oblasti vozu i pohonné jednotky. Na aerodynamice se však pracovat dá a tým může udělat i nějaké změny s využitím tzv. žetonů – jde o jednu velkou či dvě menší změny. Pro příští rok může také udělat fakticky neomezené změny v oblasti motoru (omezen je jen počet verzí za rok a počet hodin na testovací stolici).

„Z důvodů omezení bude příští vůz evolucí toho současného,“ řekl Binotto pro Corriere della Sera. 

„Ale existují příležitosti. Motor bude zcela nový, měsíce už běží na testovací stolici a počítáme s ním.“

Další článek: Racing Point vylepšuje růžový mercedes. Při nehodě Strolla byly ale díly zničeny

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.