Ferrari chtělo testovat s loňským vozem. Pak zjistilo, že neví, zda může

Ferrari chtělo od úterý do pátku testovat ve Fioranu s vozem SF21 z loňského roku. Není však jisté, zda je to legální.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ferrari chtělo testovat s loňským vozem. Pak zjistilo, že neví, zda může | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Zatímco technická pravidla jsou jasná, sportovní se stále ladí. Čekáme mimo jiné na doladění otázek okolo sprintu a podle dostupných informací se mají páteční tréninky vrátit ke své původní délce 90 minut.

Jsme tedy nyní v jakési přechodné fázi, i když „stará pravidla“, která jsou umístěna na webu FIA, by měla stále platit. Podle platných pravidel je testování omezeno na oficiální testy a krátké filmovací dny. 

Týmy sice mohou testovat i samostatně, ale s alespoň dva roky starým vozem. Vloni tak například Ferrari běžně provozovalo monopost z roku 2018. 

Pár let staré vozy jsou obvykle už tak staré, že týmům testování nepřinese nějakou zjevnou konkurenční výhodu pro vývoj.

Letošní vozy jsou ale natolik odlišné, že jezdit s loňským vozem také žádnou výhodu nepřinese. Týmy proto žádají o úpravu pravidel, aby mohly jezdit s loňským vozem. 

Ferrari nyní neví, zda už může toto pravidlo využít. Obrátilo se na FIA, ale než dorazí odpověď, bude ve Fioranu jezdit s vozem SF71H z roku 2018. Testovací program bude upraven. Podrobnosti sdělí Ferrari později.

Soukromého testu se mají zúčastnit oba závodní jezdci a Robert Švarcman.

Další článek: Další úspěchy jsou podle Verstappena bonus. K sedmi titulům potřebujete štěstí, říká

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00