Ferrari chce zůstat u dvaceti závodů, New Jersey je logisticky nemožné

Provizorní kalendář sezóny 2014 se moc nezamlouvá Ferrari, a to jak počtem Grand Prix, tak jejich řazením a přestávkami.
Ferrari chce zůstat u dvaceti závodů, New Jersey je logisticky nemožné

Ferrari se přidalo k Red Bullu, který se postavil ke kalendáři kriticky. "Abych byl upřímný, tak stále doufám, že se vrátíme k 20 závodům, jak určují současná Sportovní pravidla," řekl sportovní šéf Scuderie Massimo Rivola. "Uvidíme."

Celkový počet Grand Prix není to jediné, co Ferrari vadí. "Z pohledu logistiky není současný kalendář ideální. Dokonce ani první závod v Austrálii není takhle osamocený ideální."

"Z hlediska logistiky bych tam raději zůstal a odjel další závod hned po Austrálii. Určitě jsou za tím dobré obchodní důvody, které neznám, ale uvidíme. Až bude kalendář definitivní, zvládneme to."

Rivolovi také vadí seřazení Monaka, New Jersey a Kanady těsně za sebou, týdenní přestávka mezi závody na tak velké přesuny nestačí.

"Musím říct, že dokonce i pro top tým je to něco téměř nemožného, abych byl upřímný. Ale jak jsem řekl, až uvidíme skutečný kalendář, tak to zařídíme," dodal.

S tímto trojzávodem by měl problém i Sauber. "Technicky by bylo velmi těžké mít bezprostředně za sebou závody v Monaku a Jersey, protože náklad do Kanady odlétá obvykle v sobotu před závodem. A to je důvod, proč budete mít trochu narušený víkend, když budete moci poslat svůj náklad až v pondělí nebo v úterý," vysvětlil manažer týmu Beat Zehnder.

Další článek: Maldonado: Raději skončím, než abych dál jezdil na chvostu pole

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.