Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

Jezdecká akademie Ferrari (FDA) ve spolupráci s Motorsport Australia vytvoří v australském Sydney základnu pro oblast Asie, Pacifiku a Austrálie.
Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

Asijsko-tichomořskou větev FDA bude provozovat Motorsport Australia ze svého nového Centra excelence, které je novou součástí okruhu Sydney Motorsport Park. Na tento projekt přispěla 33 miliony dolarů také vláda. Výstavba samotného centra by měla začít v dohledné době.

Motorsport Australia bude organizovat roční vývojový program FDA pro 14- až 17leté piloty z Austrálie, Pákistánu, Indie, Nepálu, Bhútánu, Bangladéše, Myanmaru, Thajska, Laosu, Vietnamu, Kambodže, Malajsie, Singapuru, Indonésie, Bruneje, Filipín, Japonska, KLDR, Jižní Koreje, Tchaj-wanu, Hongkongu, Srí Lanky, Nového Zélandu a Číny.

K hodnocení mladých talentů bude Motorsport Australia využívat monoposty dnes již zaniklého šampionátu australské formule 4. Dva nejlepší jezdci z programu následně zamíří do Itálie, kde změří síly s piloty z dalších odnoží akademie Ferrari a utkají se o sedačku v evropské formuli 4.

Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

„Dohoda s Motorsport Australia je po již založeném partnerství s italskou motoristickou federací (ACI) a světovou značkou v kartingu TonyKart klíčovým krokem v naší skautské strategii, abychom zajistili, že i nadále budeme vychovávat nejlepší talenty budoucnosti,“ řekl šéf FDA Laurent Mekies.

„S našimi přáteli z Motorsport Australia máme dlouhodobý vztah a věříme, že společně vytvoříme fantastický výběrový program pro tuto oblast, který bude inspirovat a přiláká mnoho mladých pilotů.“

Podle prezidenta Motorsport Australia Andrewa Papadopoulose program vytváří příležitost pro nalezení nových talentů z Austrálie pro F1.

„Naši noví formuloví piloti budou mít nyní ještě lepší příležitost být v mladém věku součástí systému formule 1. Australané v historii dokázali, že mohou závodit proti nejlepším na světě. Věříme, že tento program nám pomůže najít dalšího Daniela Ricciarda nebo Marka Webbera a snad i dalšího australského mistra světa formule 1,“ řekl Papadopoulos.

„Ferrari má v motorsportu úžasnou historii a je týmem, jehož součástí chce většina mladých pilotů být. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s FDA a těšíme se na rozvoj našeho silného přátelství mezi našimi dvěma organizacemi,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pérez je podle Greena velmi podceňovaným pilotem

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00