Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

Jezdecká akademie Ferrari (FDA) ve spolupráci s Motorsport Australia vytvoří v australském Sydney základnu pro oblast Asie, Pacifiku a Austrálie.
Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

Asijsko-tichomořskou větev FDA bude provozovat Motorsport Australia ze svého nového Centra excelence, které je novou součástí okruhu Sydney Motorsport Park. Na tento projekt přispěla 33 miliony dolarů také vláda. Výstavba samotného centra by měla začít v dohledné době.

Motorsport Australia bude organizovat roční vývojový program FDA pro 14- až 17leté piloty z Austrálie, Pákistánu, Indie, Nepálu, Bhútánu, Bangladéše, Myanmaru, Thajska, Laosu, Vietnamu, Kambodže, Malajsie, Singapuru, Indonésie, Bruneje, Filipín, Japonska, KLDR, Jižní Koreje, Tchaj-wanu, Hongkongu, Srí Lanky, Nového Zélandu a Číny.

K hodnocení mladých talentů bude Motorsport Australia využívat monoposty dnes již zaniklého šampionátu australské formule 4. Dva nejlepší jezdci z programu následně zamíří do Itálie, kde změří síly s piloty z dalších odnoží akademie Ferrari a utkají se o sedačku v evropské formuli 4.

Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

„Dohoda s Motorsport Australia je po již založeném partnerství s italskou motoristickou federací (ACI) a světovou značkou v kartingu TonyKart klíčovým krokem v naší skautské strategii, abychom zajistili, že i nadále budeme vychovávat nejlepší talenty budoucnosti,“ řekl šéf FDA Laurent Mekies.

„S našimi přáteli z Motorsport Australia máme dlouhodobý vztah a věříme, že společně vytvoříme fantastický výběrový program pro tuto oblast, který bude inspirovat a přiláká mnoho mladých pilotů.“

Podle prezidenta Motorsport Australia Andrewa Papadopoulose program vytváří příležitost pro nalezení nových talentů z Austrálie pro F1.

„Naši noví formuloví piloti budou mít nyní ještě lepší příležitost být v mladém věku součástí systému formule 1. Australané v historii dokázali, že mohou závodit proti nejlepším na světě. Věříme, že tento program nám pomůže najít dalšího Daniela Ricciarda nebo Marka Webbera a snad i dalšího australského mistra světa formule 1,“ řekl Papadopoulos.

„Ferrari má v motorsportu úžasnou historii a je týmem, jehož součástí chce většina mladých pilotů být. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s FDA a těšíme se na rozvoj našeho silného přátelství mezi našimi dvěma organizacemi,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pérez je podle Greena velmi podceňovaným pilotem

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10