Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

Ferrari plánuje rozšířit svůj juniorský program o nové závodníky. Italská stáj formule 1 by do něj chtěla zařadit také závodnici.
Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

Mezi členy Jezdecké akademie Ferrari (FDA) v současnosti patří například Mick Schumacher a šampion FIA formule 3 Robert Shwartzman. Členem akademie je také pilot Ferrari v šampionátu esports David Tonizza, který se stal šampionem letošního ročníku Formula One Pro Series.

„Pro příští rok navyšujeme počet jezdců v Jezdecké akademii Ferrari. Připojí se pár dalších pilotů. Nejsem v pozici, abych vám řekl kolik a kdo to bude, je to ale něco, na čem tvrdě pracujeme,“ řekl šéf týmu Mattia Binotto.

„Akademie se do budoucna poohlíží také po ženě. Žena by měla být součástí Jezdecké akademie Ferrari. Nyní pracujeme na tom, aby k tomu došlo velmi brzy,“ dodal. Poslední ženou ve formuli 1 byla v roce 1976 Lella Lombardiová.

Samotné Ferrari v minulosti své jezdce spíše získávalo z jiných týmů. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel přišel do Scuderie z Red Bullu, zatímco jeho předchůdce Fernando Alonso předtím působil v Renaultu, kde získal dva své tituly mistra světa.

Také Michael Schumacher získal své první dva tituly s Benettonem a až poté přestoupil do Ferrari, kde získal dalších pět.

Z Jezdecké akademie Ferrari naopak vzešel její současný pilot Charles Leclerc. Před přestupem do Ferrari však svou první sezónu ve F1 absolvoval v roce 2018 u týmu Alfa Romeo.

Mick Schumacher bude i příští rok závodit ve formuli 2. Spolu s ním tento šampionát pojedou také další členové FDA Shwartzman, Callum Ilott, Giuliano Alesi a Marcus Armstrong.

Binotto přitom nevyloučil, že by Mick mohl jít ve stopách svého otce. „Myslím, že příští sezóna pro něj bude klíčová, abychom zjistili, jak moc se zlepšuje,“ dodává Binotto na adresu 20letého pilota.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kubica nevylučuje návrat do F1. V životě nikdy nevíte, říká

10:49 | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.