Ferrari chce, aby FIA přehodnotila penalizaci pro Vettela z Mexika

Ferrari se ani po dvou týdnech nesmířilo s penalizací, kterou v Mexiku dostal Sebastian Vettel.

Vettel byl penalizován za souboj s Ricciardem. Během brzdění měnil směr jízdy. Stal se tak první „obětí“ pravidla, které bylo zpřísněno kvůli Verstappenovi.

Podle Scuderie by měli sportovní komisaři své stanovisko přehodnotit. Ferrari si prý uvědomuje, že nedojde ke změnách v šampionátech. Cílem je prý vyjasnění pravidla do budoucna. Ferrari uvedlo, že se objevily nové skutečnosti. Není ale zřejmé, co tím myslí.

Ferrari se odvolalo v souladu s článkem 14.1 Mezinárodního sportovního řádu. Pořadí GP Mexika by se ale už měnit nemělo. Ferrari se v Mexiku neodvolalo, takže výsledky platí.

Další článek: Jezdci Ferrari se projedou po oválu v Daytoně

19:42 | Verstappena podle Hondy vyřadil elektrický problém. Albona možná také.
19:02 | Alfa Romeo dostala pokusu 5000 euro za uvolněné kolo.
11:56 | Charouz Racing System získal první letošní stupně vítězů. V závodě F2 dojel Louis Delétraz na druhém místě. Vyhrál Brazilec Felipe Drugovich.