Ferrari čeká, že se Mercedes v kvalifikaci vzchopí

Piloti Ferrari pochybují, že páteční výsledky jsou skutečným odrazem rozložení sil. Na Mercedes si dají pozor.
Ferrari čeká, že se Mercedes v kvalifikaci vzchopí

Charles Leclerc (2./1.)

Monačan byl ve druhém tréninku s obrovským náskokem nejrychlejší. Nečeká ale, že by se to v kvalifikaci opakovalo.

„Takovýto návrat z dovolené je příjemný. Kvalifikační rychlost byla velmi dobrá, závodní už o něco horší. Musíme se zlepšit po stránce delších jízd. Ve druhém sektoru je Mercedes opravdu hodně silný. Navíc navýší výkon motoru a zrychlí i v prvním a posledním sektoru,“ varuje Leclerc.

Sebastian Vettel (1./2.)

Německý závodník si myslí, že Mercedes v tréninku neukázal vše, co umí. Karty poodkryje až zítra.

„Je teprve pátek. Už jsme to několikrát viděli. Hlavní bude, abychom dobře vstoupili do nedělního závodu. Mercedes samozřejmě může získat pole position. Jak jsem řekl, už několikrát se Ferrari zdálo být v tréninku nejlepší. Zítra ráno to pro nás možná bude vypadat dobře, ale počkejme si na odpoledne. Nic není jisté,“ tuší Vettel.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hamilton neztrácí sebevědomí: Mercedes může vyhrát

13:43 | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.