Ferrari: Byl to náš letošní nejhorší závodní víkend

Z pátého závodu odjíždí Ferrari po těžké porážce, Felipe Massa GP Španělska nedokončil kvůli poruše a Fernando Alonso sice dojel na pátém místě, ale ne ve stejném kole jako vítěz.
Ferrari: Byl to náš letošní nejhorší závodní víkend

"Musím říct, že to byl od začátku (roku) náš nejhorší závod, co se závodní rychlosti týče," přiznal šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Protože v posledních závodech jsme byli rychlí. Je to určitě škoda. Ale viděli jsme, že se situace rychle mění. Velký vliv mají pneumatiky."

"Uvidíme, jak na tom budeme v příštích pár Grand Prix, protože budeme mít mnohem měkčí pneumatiky a pojedeme na odlišných tratích. Pak uvidíme, jak si stojíme. Samozřejmě bojujeme o šampionát. Víme, že je to těžké, ale nevzdáváme se."

Okruh v Barceloně je jednou z nejtěžších zkoušek aerodynamiky vozů a Ferrari v ní selhalo. V důsledku nedostatečného přítlaku propadlo na tvrdých pneumatikách.

"To, co se stalo, jsme očekávali. Tady je bohužel zapotřebí maximální přítlak a my víme, že ho nemáme. To znásobilo dopady na pneumatiky, především ty tvrdé, protože jsme nedokázali je přimět ke správnému fungování," vysvětloval Domenicali.

"Když si uvědomíte, že Fernando vedl víceméně 20 kol a za dalších 46 kol byl předjet o kolo, tak z toho vychází, že jsme ztráceli asi 3 sekundy na kolo. Takže jistě pochopíte, že tohle se nedá vysvětlit jen výkonností jezdce. V těchto podmínkách se nám bohužel nepodařilo přimět pneumatiky ke správnému fungování na našich vozech. Auta hodně klouzala a nedařilo se pneumatiky zahřát. Tři sekundy jsou hodně."

Další článek: Za ignorování žlutých vlajek v Barceloně dostali napomenutí čtyři jezdci

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.