Ferrari: Byl to náš letošní nejhorší závodní víkend

Z pátého závodu odjíždí Ferrari po těžké porážce, Felipe Massa GP Španělska nedokončil kvůli poruše a Fernando Alonso sice dojel na pátém místě, ale ne ve stejném kole jako vítěz.
Ferrari: Byl to náš letošní nejhorší závodní víkend

"Musím říct, že to byl od začátku (roku) náš nejhorší závod, co se závodní rychlosti týče," přiznal šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Protože v posledních závodech jsme byli rychlí. Je to určitě škoda. Ale viděli jsme, že se situace rychle mění. Velký vliv mají pneumatiky."

"Uvidíme, jak na tom budeme v příštích pár Grand Prix, protože budeme mít mnohem měkčí pneumatiky a pojedeme na odlišných tratích. Pak uvidíme, jak si stojíme. Samozřejmě bojujeme o šampionát. Víme, že je to těžké, ale nevzdáváme se."

Okruh v Barceloně je jednou z nejtěžších zkoušek aerodynamiky vozů a Ferrari v ní selhalo. V důsledku nedostatečného přítlaku propadlo na tvrdých pneumatikách.

"To, co se stalo, jsme očekávali. Tady je bohužel zapotřebí maximální přítlak a my víme, že ho nemáme. To znásobilo dopady na pneumatiky, především ty tvrdé, protože jsme nedokázali je přimět ke správnému fungování," vysvětloval Domenicali.

"Když si uvědomíte, že Fernando vedl víceméně 20 kol a za dalších 46 kol byl předjet o kolo, tak z toho vychází, že jsme ztráceli asi 3 sekundy na kolo. Takže jistě pochopíte, že tohle se nedá vysvětlit jen výkonností jezdce. V těchto podmínkách se nám bohužel nepodařilo přimět pneumatiky ke správnému fungování na našich vozech. Auta hodně klouzala a nedařilo se pneumatiky zahřát. Tři sekundy jsou hodně."

Další článek: Za ignorování žlutých vlajek v Barceloně dostali napomenutí čtyři jezdci

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10