Ferrari by i v Baku mělo patřit k nejrychlejším

Charles Leclerc si páteční tréninky pochvaloval, Carlose Sainze trápilo poskakování. Kvalifikační i závodní rychlost rudých vozů nicméně vypadala slibně.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ferrari by i v Baku mělo patřit k nejrychlejším | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Charles Leclerc (2./1.)

Monacký jezdec by rád zapomněl na další smolnou domácí grand prix. Zatím se zdá, že Baku by mohlo být tím pravým místem pro slušný bodový příděl.

„Máme za sebou solidní pátek. Progres mezi prvním a druhým tréninkem byl dobrý, podařilo se nám odvést pěknou týmovou práci. Konečné časy nejsou úplně reprezentativní, protože ve druhém tréninku prakticky nikdo nezajel optimální kolo.

Je tu ještě dost prostoru pro zlepšení. Závodní rychlost vypadala slibně a ve voze jsem se cítil dobře. Co se pneumatik týče, nemám si moc na co stěžovat. Gumy se nedrolily, což je další pozitivum,“ řekl Leclerc.

Carlos Sainz (4./5.)

Španělský pilot na kolegu poněkud ztrácel, potýkal se hlavně s nárazy podlahy o vozovku.

„Pátek byl zajímavý. Takové to ostatně v Baku bývá vždy. V prvním tréninku jsem měl dost problémů, trápilo mě hlavně poskakování. Necítil jsem se pohodlně.

Ve druhém tréninku jsme se posunuli správným směrem. Kvůli žlutým vlajkám se mi nepodařilo zajet čisté kolo. Doufám a věřím, že zítra podnikneme další krok kupředu a že nás čeká čistá kvalifikace,“ přeje si Sainz.

Další článek: Pérez: Slibný začátek, horší konec

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00