Ferrari bude ve zbývajících závodech hlavně testovat pro rok 2012

Inženýři Ferrari stále nerozumějí všem problémům, které letos trápí jejich monopost. Především v oblasti pneumatik existují nejasnosti, které chtějí v posledních závodech vyřešit.
Ferrari bude ve zbývajících závodech hlavně testovat pro rok 2012

I když Pirelli přivezlo do Koreje dvě nejměkčí směsi, které obvykle Ferrari vyhovují, měli Fernando Alonso a Felipe Massa s obutím znovu problémy. A to na super měkkých pneumatikách, jejichž opotřebení bylo na 150º Italia příliš rychlé. Na měkké směsi byl italský monopost konkurenceschopný.

"V kvalifikaci jsme bohužel zaostali za očekáváními a nepodařilo se nám umístit v druhé řadě," hodnotil Grand Prix víkend šéf Ferrari Stefano Domenicali. "Závod se pak z našeho pohledu dal rozdělit do dvou částí. V té první jsme se asi trochu víc trápili a v té druhé byl náš vůz nějakého důvodu velmi rychlý, což nám umožnilo přiblížit se té čelní skupince, ve které bychom mohli bojovat o umístění na stupních vítězů. I když samozřejmě nepočítám Vettela, který byl v té době daleko vpředu."

Pneumatiky tak zůstávají pro Ferrari ne zcela pochopené a připravují týmu na závodních tratích překvapení. Někdy jsou milá, jako v Japonsku, někdy nepříjemná, jako v Koreji. S ohledem na příští rok je proto třeba do konce sezóny všechny nejasnosti vyřešit, i když sportovní výsledky neztrácejí na významu.

"Pokud jsou tyto závěry správné, znamená to, že od teď musíme pokračovat a dotáhnout do konce program, který jsme si na toto období nabité závody připravili, a testovat mnoho věcí, které by mohly být užitečné pro vůz pro příští rok," konstatoval Domenicali. "Musíme využít každou příležitost a myslím, že z tohoto pohledu, když vidíme různou výkonnost v různých podmínkách, můžeme jako tým dál dělat maximum pro to, abychom Fernanda dostali na druhé místo v šampionátu jezdců. Protože to je stále reálné."

Diskuze (332) Další článek: Video: Virtuální prohlídka indického okruhu Buddh
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00