Ferrari bude ve zbývajících závodech hlavně testovat pro rok 2012

Inženýři Ferrari stále nerozumějí všem problémům, které letos trápí jejich monopost. Především v oblasti pneumatik existují nejasnosti, které chtějí v posledních závodech vyřešit.
Ferrari bude ve zbývajících závodech hlavně testovat pro rok 2012

I když Pirelli přivezlo do Koreje dvě nejměkčí směsi, které obvykle Ferrari vyhovují, měli Fernando Alonso a Felipe Massa s obutím znovu problémy. A to na super měkkých pneumatikách, jejichž opotřebení bylo na 150º Italia příliš rychlé. Na měkké směsi byl italský monopost konkurenceschopný.

"V kvalifikaci jsme bohužel zaostali za očekáváními a nepodařilo se nám umístit v druhé řadě," hodnotil Grand Prix víkend šéf Ferrari Stefano Domenicali. "Závod se pak z našeho pohledu dal rozdělit do dvou částí. V té první jsme se asi trochu víc trápili a v té druhé byl náš vůz nějakého důvodu velmi rychlý, což nám umožnilo přiblížit se té čelní skupince, ve které bychom mohli bojovat o umístění na stupních vítězů. I když samozřejmě nepočítám Vettela, který byl v té době daleko vpředu."

Pneumatiky tak zůstávají pro Ferrari ne zcela pochopené a připravují týmu na závodních tratích překvapení. Někdy jsou milá, jako v Japonsku, někdy nepříjemná, jako v Koreji. S ohledem na příští rok je proto třeba do konce sezóny všechny nejasnosti vyřešit, i když sportovní výsledky neztrácejí na významu.

"Pokud jsou tyto závěry správné, znamená to, že od teď musíme pokračovat a dotáhnout do konce program, který jsme si na toto období nabité závody připravili, a testovat mnoho věcí, které by mohly být užitečné pro vůz pro příští rok," konstatoval Domenicali. "Musíme využít každou příležitost a myslím, že z tohoto pohledu, když vidíme různou výkonnost v různých podmínkách, můžeme jako tým dál dělat maximum pro to, abychom Fernanda dostali na druhé místo v šampionátu jezdců. Protože to je stále reálné."

Další článek: Video: Virtuální prohlídka indického okruhu Buddh

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen