Ferrari bude s FIA hledat talentované závodnice. Zapojí se i Praga

Nový projekt FIA Girls on Track – Rising Stars má podporovat talentované jezdkyně ve věku 12 až 16 let.
Ferrari bude s FIA hledat talentované závodnice. Zapojí se i Praga

Komise FIA pro ženy v motorsportu zahájila projekt „FIA Girls on Track –Rising Stars“. Inovativní nový projekt má najít a vychovávat ženské závodní talenty.

Cílem projektu je ve spolupráci s prvním partnerem Scuderii Ferrari identifikovat nejlepší 12 až 16leté jezdkyně z celého světa a pomoci jim dosáhnout profesionální kariéry v motorsportu v nejkritičtějším věku.

Obě strany se zavázaly ke čtyřletému programu, jehož výsledkem budou dvě jezdkyně, které se mohou potenciálně připojit k Ferrari v sezóně formule 4.

Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

Ferrari chce do rozšiřující se jezdecké akademie angažovat i ženu

„Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s FIA v tomto inovativním programu Girls on Track – Rising Stars,“ uvedl Mattia Binotto. 

„Pevně věříme v hodnotu pomoci mladým lidem rozvíjet se v motorsportu. FDA (Jezdecká akademie Ferrari, pozn. redakce) funguje již více než deset let. Nevybírá jen ty nejlepší jezdce, ale také pracuje na jejich kulturním, technickém a etickém vzdělávání.“

„S ohledem na to jsme cítili, že musíme vyvinout další úsilí, abychom rozšířili naši působnost o mladé ženy, které se chtějí věnovat motorsportu. Ačkoliv neexistuje žádná skutečná překážka pro jejich účast, víme, že pro ženy je v této oblasti obtížnější postupovat. Proto jsme nadšeně reagovali na iniciativu FIA a věříme, že můžeme pomoci přivést ještě více mladých žen do tohoto fantastického sportu. Kdo ví, možná jednoho dne znovu uvidíme ženu, která bude poprvé od roku 1976 závodit ve formuli 1.“

Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

Zapojí se také Praga

Do projektu se zapojí také Pirelli. Projekt odstartoval už začátkem roku. Národní sportovní autority nominovaly 20 jezdkyň z pěti kontinentů. V říjnu se zúčastní rozstřelu, který pořádá závodní škola Winfield Racing School se sídlem na okruhu Paula Ricarda. Partnerem bude firma Praga, která dnes mimo jiné vyrábí motokáry.

Poté bude vybráno 12 jezdkyň, které se budou účastnit soustředění. Na konci budou čtyři jezdkyně, které se zúčastní kurzu Jezdecké akademie Ferrari. Ty nejlepší pak mohou získat smlouvu na sezónu ve formuli 4 v roce 2021. Poté se vše zopakuje.

Praga má blízko také k Romainu Grosjeanovi. Logo firmy má na své helmě. „Ano, spolupracuji s Pragou a měl bych se stále více zapojovat do jejích projektů,“ řekl Grosjean před časem v rozhovoru pro F1sport.

Značka Praga se aktuálně zabývá vývojem a produkcí supersportovních vozů pro okruhové i silniční využití, vlajkovým modelem značky je Praga R1.

Další článek: Bottas si starosti nedělá. Mercedes mu řekl, že o Vettela nemá zájem

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00