Ferrari bude před Mosleym bránit Bernie Ecclestone

Všichni by se mohli dohodnout díky vyššímu rozpočtovému stropu.
Když prezident Ferrari Luca di Montezemolo vyjádřil obavy ze zavedení rozpočtového stropu a dvou sad pravidel, prezident FIA Max Mosley odpověděl, že nespokojení můžou odejít, včetně Ferrari, bez kterého by se formule 1 obešla. Šéf F1 Bernie Ecclestone se však rozhodl di Montezemola bránit.

"Nedopustím to," řekl Ecclestone o domnělých snahách Mosleyho zničit di Montezemola.

"Luca má problém, protože Maxe byste nikdy neměli pustit do situace, kdy může začít diskutovat nebo hádat se. Je celkem šikovný a vy byste nevyhráli. A i kdybyste vyhráli, tak byste byli jen něco jako posluchači. Řeknete něco chytrého, ale nedostanete mikrofon, je to prosté."

Podle britského Timesu si Mosley a Ecclestone hrají na dobrého a zlého policistu. Mosley je ten zlý, jehož kroky "mírní" Ecclestone, aby společně dostali týmy do pozice, v které je chtějí mít.

Ecclestone si však myslí, že současný spor mezi Mosleym a Ferrari vznikl proto, že prezident FIA vystupuje vůči ostatním hrubě, na rozdíl od minulosti.

"Problém s Maxem je ten, že už není schopný jako dříve věci hezky zabalit a převázat růžovou mašlí. Teď je chce podávat ve staré krabici svázané provázkem," uvedl.

Řešením odporu části startovního pole k rozpočtovému stropu v současné verzi by mohlo být jeho navýšení na 60 miliónů liber s tím, že by se mu podřídily všechny stáje. Tím by odpadly obavy o šampionát dvou druhů týmů a pravidel.

"Zdá se, že rozpočtovému stropu jsou nakloněni všichni, včetně Ferrari, pokud je dokážeme přimět k dohodě. Nicméně, některé týmy mají obavy z uváděné výše stropu a systému dvojího šampionátu. Takže to asi nejsou nepřekonatelné věci," uvedl šéf F1.

Výše rozpočtového stropu by se pak pro každý další rok přehodnotila v závislosti na okolnostech, pravděpodobně by docházelo k postupnému snižování na původně navržených 40 miliónů liber v roce 2012.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16:50 | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10