Ferrari bude před Mosleym bránit Bernie Ecclestone

Všichni by se mohli dohodnout díky vyššímu rozpočtovému stropu.
Když prezident Ferrari Luca di Montezemolo vyjádřil obavy ze zavedení rozpočtového stropu a dvou sad pravidel, prezident FIA Max Mosley odpověděl, že nespokojení můžou odejít, včetně Ferrari, bez kterého by se formule 1 obešla. Šéf F1 Bernie Ecclestone se však rozhodl di Montezemola bránit.

"Nedopustím to," řekl Ecclestone o domnělých snahách Mosleyho zničit di Montezemola.

"Luca má problém, protože Maxe byste nikdy neměli pustit do situace, kdy může začít diskutovat nebo hádat se. Je celkem šikovný a vy byste nevyhráli. A i kdybyste vyhráli, tak byste byli jen něco jako posluchači. Řeknete něco chytrého, ale nedostanete mikrofon, je to prosté."

Podle britského Timesu si Mosley a Ecclestone hrají na dobrého a zlého policistu. Mosley je ten zlý, jehož kroky "mírní" Ecclestone, aby společně dostali týmy do pozice, v které je chtějí mít.

Ecclestone si však myslí, že současný spor mezi Mosleym a Ferrari vznikl proto, že prezident FIA vystupuje vůči ostatním hrubě, na rozdíl od minulosti.

"Problém s Maxem je ten, že už není schopný jako dříve věci hezky zabalit a převázat růžovou mašlí. Teď je chce podávat ve staré krabici svázané provázkem," uvedl.

Řešením odporu části startovního pole k rozpočtovému stropu v současné verzi by mohlo být jeho navýšení na 60 miliónů liber s tím, že by se mu podřídily všechny stáje. Tím by odpadly obavy o šampionát dvou druhů týmů a pravidel.

"Zdá se, že rozpočtovému stropu jsou nakloněni všichni, včetně Ferrari, pokud je dokážeme přimět k dohodě. Nicméně, některé týmy mají obavy z uváděné výše stropu a systému dvojího šampionátu. Takže to asi nejsou nepřekonatelné věci," uvedl šéf F1.

Výše rozpočtového stropu by se pak pro každý další rok přehodnotila v závislosti na okolnostech, pravděpodobně by docházelo k postupnému snižování na původně navržených 40 miliónů liber v roce 2012.
Další článek: Piquet: O podpoře Renaultu nepochybuji

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.