Ferrari bude před Mosleym bránit Bernie Ecclestone

Všichni by se mohli dohodnout díky vyššímu rozpočtovému stropu.
Když prezident Ferrari Luca di Montezemolo vyjádřil obavy ze zavedení rozpočtového stropu a dvou sad pravidel, prezident FIA Max Mosley odpověděl, že nespokojení můžou odejít, včetně Ferrari, bez kterého by se formule 1 obešla. Šéf F1 Bernie Ecclestone se však rozhodl di Montezemola bránit.

"Nedopustím to," řekl Ecclestone o domnělých snahách Mosleyho zničit di Montezemola.

"Luca má problém, protože Maxe byste nikdy neměli pustit do situace, kdy může začít diskutovat nebo hádat se. Je celkem šikovný a vy byste nevyhráli. A i kdybyste vyhráli, tak byste byli jen něco jako posluchači. Řeknete něco chytrého, ale nedostanete mikrofon, je to prosté."

Podle britského Timesu si Mosley a Ecclestone hrají na dobrého a zlého policistu. Mosley je ten zlý, jehož kroky "mírní" Ecclestone, aby společně dostali týmy do pozice, v které je chtějí mít.

Ecclestone si však myslí, že současný spor mezi Mosleym a Ferrari vznikl proto, že prezident FIA vystupuje vůči ostatním hrubě, na rozdíl od minulosti.

"Problém s Maxem je ten, že už není schopný jako dříve věci hezky zabalit a převázat růžovou mašlí. Teď je chce podávat ve staré krabici svázané provázkem," uvedl.

Řešením odporu části startovního pole k rozpočtovému stropu v současné verzi by mohlo být jeho navýšení na 60 miliónů liber s tím, že by se mu podřídily všechny stáje. Tím by odpadly obavy o šampionát dvou druhů týmů a pravidel.

"Zdá se, že rozpočtovému stropu jsou nakloněni všichni, včetně Ferrari, pokud je dokážeme přimět k dohodě. Nicméně, některé týmy mají obavy z uváděné výše stropu a systému dvojího šampionátu. Takže to asi nejsou nepřekonatelné věci," uvedl šéf F1.

Výše rozpočtového stropu by se pak pro každý další rok přehodnotila v závislosti na okolnostech, pravděpodobně by docházelo k postupnému snižování na původně navržených 40 miliónů liber v roce 2012.
Diskuze (36) Další článek: Piquet: O podpoře Renaultu nepochybuji
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10