Ferrari bude podle Wolffa v Singapuru silnější než v Maďarsku

Ferrari vyhrálo oba závody po letní přestávce, což ale neznamená zvrat v letošní sezóně. Vědělo se, že okruhy s dlouhými rovinkami budou rudým vozům sedět.
Ferrari bude podle Wolffa v Singapuru silnější než v Maďarsku

V posledním závodě před letní přestávkou Ferrari ztrácelo. Na Hungaroringu byl sice Vettel na pódiu, ale s více než minutovou ztrátou na vítěze. V kvalifikaci ztratil Leclerc na pole position 4 desetiny. Jak to bude v Singapuru? Podle Wolffa na tom bude Ferrari lépe než v Maďarsku.

„Je zde sedm závodů a v obou šampionátech máme solidní náskok,“ řekl Wolff. 

Lewis Hamilton má na třetího Verstappena náskok 99 bodů. Mercedes na Ferrari pak 154 bodů.

„Ale samozřejmě jeden nebo dva opravdu špatné víkendy mohou způsobit, že se věci posunou opačným směrem, takže na to musíme neustále tlačit a to také budeme dělat. Nemůžete nic považovat za samozřejmost.“

„Věděli jsme, že Spa a Monza pro nás budou obtížné, a tak se i stalo. Singapur vypadá na papíře mnohem lépe pro nás a Red Bull. Ferrari se ale mezitím také učilo a bude tam mít lepší balíček – lepší než v Maďarsku.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vandoorne věří v úspěšnou kampaň s Mercedesem ve formuli E

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10