Ferrari bude mít v Číně a v Baku rychlostní výhodu, obává se Bottas

Příští dva závody vozů formule 1 budou hostit okruhy v Šanghaji a v ázerbájdžánském Baku, které jsou známé pro své dlouhé rovinky. Valtteri Bottas se obává, že Mercedes bude v těchto dlouhých rovných pasážích rychlostně ztrácet na Ferrari.
Ferrari bude mít v Číně a v Baku rychlostní výhodu, obává se Bottas

V Šanghaji čeká na piloty více než kilometr dlouhá rovinka mezi zatáčkami 13 a 14 a v ulicích Baku se pojede na plný plyn na 2.2 km dlouhém úseku mezi zatáčkami 16 a 1. Právě těchto míst se obává Valtteri Bottas. Fin očekává, že zde bude Mercedes na maximální rychlosti pomalejší než Ferrari.

„Cítíme, že jsme podali stejný výkon, jako v Melbourne,“ vrátil se Bottas k bahrajnskému závodu pro internetové stránky magazínu Racer. „Udělali jsme malá vylepšení, která teoreticky mohla auto trochu zlepšit, Ferrari však stále má velkou výhodu v oblasti maximální rychlosti. Tam ztrácíme nejvíce času,“ řekl finský pilot „stříbrných šípů“.

„Upřímně z toho skutečně máme obavy. Viděli jsme, jak je Ferrari rychlé na rovinkách. V Číně je navíc ještě delší rovinka, proto musíme tvrdě pracovat. Bezpochyby náš vůz stále zlepšujeme a zjišťujeme, co můžeme udělat pro zrychlení na rovince, i tak to ale bude obtížné. Jak ale ukázala minulá neděle, pokud se budeme soustředit jen sami na sebe, tak je možné všechno,“ věří Bottas.

Mercedes už tuší, jakým směrem se musí vydat při vývoji auta

Mercedes už tuší, jakým směrem se musí vydat při vývoji auta

Fin dojel v Bahrajnu na druhém místě za vítězným Lewisem Hamiltonem poté, co se Sebastian Vettel po vlastní chybě roztočil na trati a po technických problémech Charlese Leclerca, který se kvůli ztrátě výkonu propadl z prvního na třetí místo. Reálně však podle Bottase Mercedes na Ferrari ztrácí téměř půl sekundy.

„Myslím, že v Bahrajnu jsme ztráceli 0.4 sekundy jen kvůli nižší rychlosti na rovinkách, kde toto manko nemůžeme dohnat. Možná můžeme získat ztracený čas zpět v zatáčkách, do konce sezóny však stále zbývá mnoho času. Alespoň tedy víme, na čem máme pracovat.“

Leclerca o vítězství v Bahrajnu připravila smůla, Valtteri Bottas si je i tak jistý tím, že si Mercedes v Bahrajnu dvojitý triumf zasloužil. Podle Finových slov postavil jeho tým spolehlivější monopost.

„Na konci závodu jsme pochopitelně měli štěstí, nebylo to ale jen štěstí. Měli jsme spolehlivější auto než Ferrari, a to díky solidní a velmi tvrdé práci celého týmu. Spolehlivost je jedním z klíčových faktorů pro zisk mistrovského titulu a právě díky ní máme nyní více bodů než Ferrari.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (48) Další článek: Ferrari už ví, co způsobilo problém v Leclercově motoru