Ferrari bude investovat, chce návrat na vrchol

Ferrari se ekonomicky daří a vydělané peníze chce investovat do formule 1.
Ferrari bude investovat, chce návrat na vrchol

Zatímco se vedou vášnivé diskuse okolo úsporných opatření, Ferrari hodlá do formule 1 napumpovat další peníze. Vlastně už to dělá. Není to tak dlouho, co modernizovalo svůj aerodynamický tunel a před dokončením je nová budova sportovního oddělení, která se nachází vedle okruhu ve Fioranu.

„F1 vyžaduje mimořádné úsilí a to včetně toho ekonomického”. Slova Lucy di Montezemola uvádí španělský deník El Mundo Deportivo.

Ferrari rozhodně nepatří mezi automobilky, které by nějak zasáhla krize, ba naopak. Dlouhodobě vykazuje čistý roční zisk okolo 200 až 300 milionů euro. Od letošního roku si dokonce v Maranellu dovolili změnit taktiku. Počet prodaných aut rostl takovým způsobem, že vozy se vzpínajícím se koníkem už přestaly mít punc exkluzivity. Proto je jejich počet zafixován kolem hranice 7 000 vozů ročně a vyšší zisk má zajistit vyšší cena.

Spekuluje se, že Ferrari bude chtít investovat do lidských zdrojů. Padají jména jako Ross Brawn nebo bývalý tvůrce úspěchů Renaultu Jean-Jacques His.

Další článek: Hamilton marketingově táhne, nejvíce ze všech sportovců

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna