Ferrari bude bojovat vpředu, říká před prvním závodem šéf týmu Domenicali

Tým Ferrari vysílá před letošní sezónou rozporuplné signály. Stefano Domenicali teď vyslal jeden z těch pozitivních.
Ferrari bude bojovat vpředu, říká před prvním závodem šéf týmu Domenicali

Od Maranellských se ozývají protichůdné názory. Všichni sice říkají, že se Ferrari zimní přípravy nevydařily, ale zatímco technický ředitel Pat Fry nevěří v boj o stupně vítězů a Fernando Alonso hovoří o zatínání zubů, Felipe Massa v pódium doufá a Domenicali svůj tým také vidí bojovat vpředu.

"Všichni se těšíme na nové výzvy," řekl šéf Scuderie před odletem do Austrálie. "Bude to velmi dlouhá sezóna a podle mě také velmi nepředvídatelná. Zdá se, že mnoho týmů bude bojovat vpředu, hlavně na začátku. My přijedeme do Austrálie s vědomím, že jsme z různých důvodů nesplnili své výkonnostní cíle, o čemž jsme dlouze debatovali v posledních dnech."

"Ale chci zopakovat, co už jsem řekl, musíme si počkat ještě pár dní, než budeme vědět, jak na tom jsme ve srovnání s ostatními. Jsem přesvědčený, že budeme bojovat vpředu a že tam budeme bojovat až do konce."

Ferrari proto vstupuje do letošní sezóny se stejným přístupem jako v minulosti. Hlavní je zachovat klid za všech okolností.

"Říkal jsem to samé už loni, pokud se nám bude dobře dařit v prvním závodě, nebudeme se předvádět, stejně tak nesmíme být zničení, pokud nebudeme konkurenceschopní na té nejvyšší úrovni," připomněl Domenicali. "Musíme jen zůstat soustředění na vývoj vozu. Šampionát skončí až v listopadu, na což bychom neměli nikdy zapomínat."

Další článek: Red Bull je dobře připraven na první závod, hlásí Vettel a Webber

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10