Ferrari až třetí nejoblíbenější tým? Binotto tomu nevěří

V roce 1974 jsem začal sledovat závody F1. V té době byl v československé televizi jeden přenos za rok. Díky kamarádovi jsem mohl sledovat většinu závodů, protože jeho táta elektrikář si v práci vyrobil anténu se zesilovačem se kterou mohli sledovat televizi ORF tzv. Vídeň. A tak jsme se u něj scházeli a hltali každý závod. V té sezóně začal jezdit za Ferrari Rakušan Niki Lauda a Švýcar Clay Regazzoni. Hlavně Lauda mi byl sympatický už tím, že byl Rakušan a jak se říká každý Rakušan má dědu nebo bábu z Čech. I vozy Ferrari se mi líbili, tak jsem jim začal fandit a to trvá do dnes. Ať se daří nebo ne. Začal jsem se tehdy více zajímat o motorsport. Každý měsíc doma žebral o 5 Kčs na časopis MOTOR, kde byly pravidelné články o F1 a pak každé ráno obcházel novinové stánky jestli už vyšel. Možná, že mi to co píši mnozí mladší fans tohle těžko budou věřit, ale tak to tehdy bylo. K vánocům jsem dostával knížky o motorsportu které u nás vyšly. Trochu jsem se po tom co jsem získal v osmnácti řidičák snažil aktivně kolem závodění motat, ale pak dostala přednost rodina. Dnes už sleduji jen závody na TV Sport 1 2 a i když mám problém vstřebat kometování p. Richtra spolu s p. Králem nad jehož odborným komentářem a technickým vyjadřováním trpím. Osobně bych mu dělat mechanika nechtěl a k češtině se vyjadřovat u obou je zbytečné. Oni to prostě neumí. Když motorky kdysi dávno spolukomentoval legendární František Šťastný to bylo jiný kafe. Na druhou stranu jsem rád, že přenosy F1 na TV Sport dávají. Stáj Ferrari je prostě pro mě jednička a věřím, že zase přijde doba kdy budou na špici. Ano i já, přesto, že jsem fanoušek Ferrari letos současně držím palec RB a Verstapenovi i přesto, že mi není dvakrát sympatický, aby se jim podařilo vyhrát letos šampionát, protože nepovažuji Hamiltona za až tak skvělého závodníka jako byli Schumacher st., Lauda, Steward, Senna, Villeneuve st. atd . Můj problém k němu je hlavně o přístupu k závodění a hlavně v práci pro tým na vývoji vozu. Kde má Mercedes fabriku ví jen když se v ní koná raut na oslavu dalšího titulu, před přípravou vozu mezi závody dává přednost přehlídkovým módním molům a v poslední době začal do F1 zatahovat politiku a co považuji za nejhorší nutit do podpory svých politický názorů ostatní jezdce. Takový jezdec si podle mě nezaslouží vzhledem k těm minulým mistrům světa kteří svou prací doslova žili a mnozí i zemřeli být, nejúspěšnějším jezdcem všech dob v historii F1. Bohužel historie by se neptala a na druhou stranu nejde o život. Přeji hezké zážitky u závodů.

zdenek.b  |  04. 11. 2021 13:23

Musím s vámi více méně souhlasit. Já sleduji F1 od přelomu 60. a 70. let. Také jsme měli ORF1 a ORF2, takže jsme sledovali vše, co se přenášelo. A komentáře p. Pecháčka a časopis Motoristická současnost včetně speciálů byly super. A pak hlavně kniha o historii F1. A Ferrari je výborný tým. Tenkrát za ně jezdil Ickx, Merzario a občas Andretti. Ale můj nejoblíbenější tým je McLaren, protože právě oni byli schopni Ferrari nejvíce konkurovat společně s Lotusem. Ale po smrti Chapmana šel Lotus výkonostně dolů.

Mnohokrát děkuji za tento příspěvek. Po seznámení se s místní kvalitou komentářů a názorů na tento sport, má člověk občas pocit, že je přítomen v hospodě u komentování krajského přeboru. Vzhledem k historii a povaze tohoto sportu nechápu, jak může někdo považovat LH jakožto "GOAT". Vzhledem k statistikám možná, nicméně pokud se člověk zajímá alespoň trochu i o povahu a historii tohoto sportu, nemůže něco takového vypustit z prstů do klávesnice (pakliže netrolí). S F1 jsem vedle vás chabý nováček, začal jsem v roce 2002 ve shruba osmi letech vedle strejdy sledovat tehdy ranní přenosy. Ačkoliv jsem pak měl spoustu let pauzu a k F1 jsem se opět vrátil teprve před pár lety, vždy mě fascinovala ona podstata, technická dokolanost a hlavně noblesnost tohoto sportu. Dnes už je to bohužel víc a víc jen politická blamáž, možná nastavená právě LH. Nechápu tedy jak si zde může někdo vlastně utahovat z tak ikonického a F1 definujícímu týmu jako je Ferrari, vyjadřovat se o jezdcích přezdívkami jako "Emil, Botaska, Fetl, Gaymilton", a přímo poté vytvářet závěry po sebemenší kolizi na trati. Ze zpráv o F1 se stal snad na všech frontách spíše bulvár a humpl. bohužel...

I já děkuji Vám. Rovněž mám problém s některými diskuzemi zde, kde jsem se domníval, že tady půjde o normální diskuze lidí co se o F1 zajímají, ale dnes mi přijde, že v dnešní hloupé době se lidé na soc sítích jen chtějí dohadovat a dělat z ostatních hlupáky.

Ferrari je nejoblíbenější tým Ale díky Hamiltonovi a mercedesu všichni fandí Maxovi a RB..

Dlho, veľmi dlho som mal F ako č. 1, ale po odideni Vettela sa to zmenilo. Nevidím u nich drive. Trajektória je skôr klesajúca, Potter mi je nesympatický a v podstate tam nie je žiadna osoba ktorá by niečo pozitívne spravila návrat náklonnosti. Taliani stratili emóciu.

Bananas from Bahanas

usharmy  |  03. 11. 2021 21:31

Od začátku co koukám na F1 jsem fandil ferrari s Schumim. Když přišel místo Schumachera Alfons, který připravil Schumiho o 2 tituly, stále jsem fandil ferrari. Když přišel do ferrari Vetel, který zase připravil Alfonse o pár titulů, stále jsem fandil ferrari. Ovšem s příchodem Leclerka už mě ferrari nebaví. Sainze ale docela beru.

Leclec je pro Ferrari dobrá volba, stejně tak Sainz.

On hlavně problém Ferrari není v Alonsovi, Vettelovi ani Leclercovi. Problém Ferrari je v neschopném vedení.

Alonso je nejlepším jezdcem současnosti, zjistili vědci

honza-22  |  03. 11. 2021 19:57

Na třetím místě bude jen ze setrvačnosti a kvůli M. Schumacherovi. Mělo by to být: McLaren, RedBull, Mercedes, Alpine, Williams a pak Ferrari, Alfa Romeo a Alpha Tauri

Správné pořadí je, Ferrari, pak dlouho nic, a pak ten zbytek, jehož pořadí je nepodstatné.

Ferda.  |  03. 11. 2021 22:53

I když je Ferrari v nepodstatném pořadí tak jak jsme zřeli loni, tak F1 o nic nepostrádatelného nepřišla.

Sysoj Psojič  |  03. 11. 2021 17:29

To jsou Ti fanoušci úspěchu. O takové Ferrari ani nestojí.

Ferda.  |  03. 11. 2021 17:01

Čemu se Binotto diví? Výkony nikde a podvody taky vnímá veřejnost palcem dolů.

Ferdo, běž si zase remcat vedle k Hlawiczkoj, tam uspěješ daleko lépe a budeš tam hlavně mezi svýma.😉


1 2

8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30