Ferrari: Až na jedno dopoledne šlo v Bahrajnu vše podle plánu

Technický šéf Ferrari James Allison vysvětlil, na čem jeho tým v posledních testech pracoval a co chystá na ty příští.
Ferrari: Až na jedno dopoledne šlo v Bahrajnu vše podle plánu

"Na Sakhir jsme přijeli s cílem pracovat na dlouhém seznamu úkolů, které musíme dokončit," popisoval. "Chtěli jsme maximalizovat čas na trati a metodicky pracovat, abychom se připravili na Melbourne. Musím říct, že s výjimkou dopoledne třetího dne (problémy s telemetrií) se nám to podařilo."

A na čem konkrétně Scuderia pracovala? "Učili jsme dostat maximum ze spojky 2014 a ladili jsme nové elektronické brzdy. Detailně jsme ladili teploty všech chladících kapalin, což je klíčová součást letošních pravidel, a postupně jsme začali rozšiřovat provozní okno nového systému na rekuperace energií."

"Začali jsme s chápáním chování vozu a začali jsme zjišťovat, na jaké nastavení reagují pneumatiky. Pokračování v této práci bude důležitou součástí programu posledních čtyř dní tady v Bahrajnu."

Je zřejmé, že Ferrari ještě nepracovalo na výkonnosti. O to se bude snažit tento týden.

"Poslední čtyři dny se v rámci našeho programu pokusíme provozovat auto způsobem, který bude ještě bližší tomu, jak bude jezdit v závodě. Poskytne to cenný trénink jezdcům a všechny systémy vozu projdou zkouškami, které ho budou čekat v průběhu sezóny."

Další článek: Wolffová bude letos jezdit ve volných trénincích