Ferrari Austrálii opouští mírně zklamané

Za hlavního soupeře Red Bullu bylo před Austrálií považováno Ferrari. Rudé vozy z Maranella ovšem nestačily ani na McLaren a Petrova.
Ferrari Austrálii opouští mírně zklamané

Fernando Alonso se po nepovedeném startu propadl a následně dokázal vystoupat na čtvrté místo.

"Pokud se podíváme pouze na klasifikaci, není to tak špatné. Jistě, ztráceli jsme na Vettela a Hamiltona a byli před Webberem a Buttonem. Vypadá to, že tady v Albert Parku mám čtvrtá místa předplacená. V posledních čtyřech letech jsem třikrát dojel na této pozici. Loni jsme sem přijeli po výhře v Bahrajnu, tehdy tedy stejný výsledek působil jinak. Vettel dnes znovu vypadal jako z jiné planety. Ostatní si byli blíže, ne tolik, jako v pátek, ale o dost více než ve včerejší kvalifikaci.

Že jsem stejně jako v Abú Zabí dojel za Petrovem? Je tomu tak, ale je to pouze shoda okolností. V současnosti mě více těší, že jsem udržel Webbera za sebou. Počítám, že ten bude v boji o titul vážnějším soupeřem než Rus. KERS i pohyblivé křídlo fungovaly dobře, přestože se nedá říct, že by předjíždění nějak radikálně usnadnily. Na startu to bylo trochu zmatené. Od čáry jsem se odlepil bez problémů, ale pak se přiblížil Button a musel jsem jet zeširoka, abych zabránil kolizi. Strategie byla správná a pomohla mi získat několik pozic. Kdybych nebyl v provozu, možná bych zkusil risknout dvě zastávky, ale za daných podmínek jsme udělali správné rozhodnutí. Jsme v zóně těch, kteří bojují o tituly. Nezískáme je ovšem dojížděním na třetích a čtvrtých místech. Musíme se zlepšit, to víme, ale na předčasné soudy je ještě brzo," řekl Alonso.

Felipe Massa byl v původním pořadí klasifikován na devátém místě, po diskvalifikaci Péreze a Kobajašiho se posunul na sedmou pozici.

"Start se povedl a dobře jsem se bránil před Buttonovými útoky. Pak jsme se rozhodli o něco dříve nasadit tvrdé pneumatiky, ale to jsme se přepočítali. Ke konci jsme museli zajet do boxů potřetí, což mě stálo několik míst. V druhé polovině závodu jsem se potýkal s opotřebováním pneumatik. Novinky jako nastavitelné zadní křídlo se osvědčily, vskutku jsme byli svědky více předjíždění než loni.

Duel s Buttonem? Velmi těsný, když mě předjel zkrácením šikany, čekal jsem, že se penalizaci nevyhne. Z výsledku a výkonů o tomto víkendu jsem mírně zklamán. Musíme plně pochopit, co se stalo, protože si myslím, že jsme ještě neukázali náš plný potenciál," řekl Brazilec.

Další článek: Střed pole: S pořadím zamíchala diskvalifikace Sauberu

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00