Ferrari: Alonso nám zůstává věrný, k odchodu se nechystá

Mluvčí Ferrari v rozhovoru pro španělská média rezolutně popřel, že by byl Fernando Alonso na odchodu.
Ferrari: Alonso nám zůstává věrný, k odchodu se nechystá

Nejen monackými ulicemi se v posledních hodinách a dnech šíří malá aférka. Před pár dny předseda představenstva Daimleru označil Alonsa jako nejlepšího pilota na startovním roštu.

Alonso na to v rozhovoru pro média reagoval tak, že ho překvapuje, když ho chválí lidé z venku a nikoliv z jeho okolí. Luca di Montezemolo proto využil přítomnost novináře Petera Robinsona v Maranellu (který tam byl kvůli projížďce v jednom z rudých sporťáků) a označil Alonsa za nejlepšího pilota na světě.

Montezemolo zachraňuje situaci: Alonso je nejlepší pilot na světě

Montezemolo zachraňuje situaci: Alonso je nejlepší pilot na světě

Malá aférka, která podle některých ukazuje na ne zcela dobré vztahy u Ferrari, si žije vlastním životem a jako sněhová koule na sebe nabaluje další a další hypotézy a prohlášení.

Už nejméně od konce loňské sezóny se hovoří, že by se Alonso mohl příští rok vrátit do McLarenu. Tyto teorie později přebily spekulace o jeho příchodu do Mercedesu, ale podle nových informací podepsal Nico Rosberg smlouvu na další dva roky a že by Alonso nahradil Hamiltona, je nereálné. 

Na stole tak bude zřejmě znovu spekulace o spojení Alonsa a McLarenu, který hodlá příští rok s motory Honda povstat z popela.

Mluvčí Ferrari mezitím na přímý dotaz novinářů ze španělského webu Marca.com jakékoliv spekulace o odchodu Alonsa odmítl. „Zavázal se k účasti na budoucích projektech a chce přestavět tým na vítězný. Není to někdo, kdo uvažuje o odchodu.”

Někteří novináři se domnívají, že by Alonsa uklidnil příchod Adriana Neweyho do Maranella. Ten ale něco podobného odmítá. V Monaku také padl dotaz na nového šéfa Ferrari Marca Mattiacciho, zda si konstruktéra Red Bullu pozve do sídla Ferrari. Mattiacci odpověděl jen stručné „ne”.

Další článek: BBC: Rosberg prodloužil s Mercedesem o další dva roky

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10