Ferrari: Alonso nám zůstává věrný, k odchodu se nechystá

Mluvčí Ferrari v rozhovoru pro španělská média rezolutně popřel, že by byl Fernando Alonso na odchodu.
Ferrari: Alonso nám zůstává věrný, k odchodu se nechystá

Nejen monackými ulicemi se v posledních hodinách a dnech šíří malá aférka. Před pár dny předseda představenstva Daimleru označil Alonsa jako nejlepšího pilota na startovním roštu.

Alonso na to v rozhovoru pro média reagoval tak, že ho překvapuje, když ho chválí lidé z venku a nikoliv z jeho okolí. Luca di Montezemolo proto využil přítomnost novináře Petera Robinsona v Maranellu (který tam byl kvůli projížďce v jednom z rudých sporťáků) a označil Alonsa za nejlepšího pilota na světě.

Montezemolo zachraňuje situaci: Alonso je nejlepší pilot na světě

Montezemolo zachraňuje situaci: Alonso je nejlepší pilot na světě

Malá aférka, která podle některých ukazuje na ne zcela dobré vztahy u Ferrari, si žije vlastním životem a jako sněhová koule na sebe nabaluje další a další hypotézy a prohlášení.

Už nejméně od konce loňské sezóny se hovoří, že by se Alonso mohl příští rok vrátit do McLarenu. Tyto teorie později přebily spekulace o jeho příchodu do Mercedesu, ale podle nových informací podepsal Nico Rosberg smlouvu na další dva roky a že by Alonso nahradil Hamiltona, je nereálné. 

Na stole tak bude zřejmě znovu spekulace o spojení Alonsa a McLarenu, který hodlá příští rok s motory Honda povstat z popela.

Mluvčí Ferrari mezitím na přímý dotaz novinářů ze španělského webu Marca.com jakékoliv spekulace o odchodu Alonsa odmítl. „Zavázal se k účasti na budoucích projektech a chce přestavět tým na vítězný. Není to někdo, kdo uvažuje o odchodu.”

Někteří novináři se domnívají, že by Alonsa uklidnil příchod Adriana Neweyho do Maranella. Ten ale něco podobného odmítá. V Monaku také padl dotaz na nového šéfa Ferrari Marca Mattiacciho, zda si konstruktéra Red Bullu pozve do sídla Ferrari. Mattiacci odpověděl jen stručné „ne”.

Další článek: BBC: Rosberg prodloužil s Mercedesem o další dva roky

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00