Ferrari akceptovalo vysvětlení FIA, záležitost předjíždění uzavřelo

Tým Ferrari oznámil, že poté, co mu FIA vysvětlila předjížděcí manévr Sebastiana Vettela v Brazílii, považuje tuto kauzu za uzavřenou.
Ferrari akceptovalo vysvětlení FIA, záležitost předjíždění uzavřelo

Ferrari se obrátilo na automobilovou federaci, aby mu vyjasnila situaci, při které Vettel předjížděl Vergneho, zatímco na začátku inkriminované rovinky svítila žlutá vlajka a na volantu red bullu taktéž.

"Žádost o vysvětlení Vettelova předjetí Vergneho vzešla z potřeby vyjasnit okolnosti tohoto manévru, který se na internetu objevil jen pár dní po závodě," vysvětlovalo Ferrari.

"Dopis adresovaný FIA neměl v žádném případě zpochybnit legalitu výsledku závodu. Dostali jsme na toto téma desítky tisíc žádostí z celého světa a bylo naší povinnosti se tím dál zabývat a požádat federaci, aby se podívala na tento incident, který mohl vrhnout stín na tento šampionát v očích všech nadšenců formule 1, nejen fanoušků Ferrari."

FIA italské stáji zopakovala, že u výjezdu z boxů mával maršál zelenou vlajkou a Vettel předjel až za ní, proto bylo vše v pořádku.

"Ferrari bere na vědomí odpověď, kterou FIA poslala dnes ráno, a proto tuto záležitost teď považuje za uzavřenou."

Další článek: Na závodní sedačce u Marussie musím ještě pracovat, říká Chilton

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.