Ferrari a Red Bull zvažovaly podání protestu proti Mercedesu

Lewis Hamilton odstartoval dvacátý a dojel třetí, ale ještě v neděli dopoledne nad ním visela hrozba startu z boxů. Po sobotní nehodě totiž Hamilton změnil brzdové kotouče. Místo těch od Brembo použil ty od Carbone Industrie.
Ferrari a Red Bull zvažovaly podání protestu proti Mercedesu

Podobná změna ale není možná. Vozy jsou v režimu parc fermé a pracovat se na nich může jen velmi omezeně. Na vše dohlíží kamery FIA.

Marcus Ericsson (nebo spíše Caterham) tato pravidla porušil a od FIA dostal penalizaci v podobě startu z boxů a navíc deset sekund stop and go.

Hamilton naproti tomu penalizaci unikl, protože FIA uznala, že změna kotoučů souvisela s bezpečností. Zadní kotouče měnil také Rosberg.

Ferrari a Red Bull v této souvislosti zvažovaly protest. Nakonec tak ale neučinily. Hornerovi se nelíbilo především to, že se neměnil „kus za kus“, ale měnil se jeden díl od jednoho výrobce za díl od jiného dodavatele. Tím se podle šéfa Red Bullu mění charakteristika vozu.

Red Bull prý bude chtít od FIA především vyjasnit pravidla, protože to, co udělal Mercedes, by mohl být nebezpečný precedent.

„Ano, potřebujeme to vyjasnit, protože jak uděláte něco takového, tak co ještě všechno můžete změnit? Bude zajímavé si počkat na zdůvodnění tohoto souhlasu“, říká Horner. 

Diskuze (19) Další článek: Prohlášení týmů po Velké ceně Německa 2014
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00