Ferrari a Red Bull se vzájemně považují za největší konkurenty

Po třetích předsezónních testech se zdá, že navrch před konkurencí mají týmy Red Bull a Ferrari. Potvrzují to jezdci obou stájí.
Ferrari a Red Bull se vzájemně považují za největší konkurenty

Fernando Alonso už v průběhu barcelonských testů řekl, že je třeba na čele očekávat Red Bull. Mark Webber mu kompliment vrátil s tím, že největším soupeřem mistrů světa bude Ferrari. Proč? "Protože pro ně pracuje Fernando a je dost šikovný," odpověděl Webber pro BBC.

"Ferrari zakončilo loňský rok ve velmi dobré formě a velmi silné vzešlo také ze zimní přestávky. Jejich auto jezdí, pořád je na trati, není pomalé, jsou rychlí a dobře organizovaní."

Australský pilot se ale nemusí bát, že by on sám dostal od Red Bullu pomalé auto. Alespoň k takovému názoru dospěl po barcelonských testech Felipe Massa. Hodnotit formu Ferrari však Brazilec nedokáže. "Jak si stojíme vůči ostatním? Nevím a dokud nebudeme všichni dělat stejné věci ve stejnou dobu, jinak řečeno do prvního závodu to nebudeme vědět jistě," řekl.

"Red Bull je určitě rychlý a to je fakt. Dnes (v pondělí) jsme zajeli dobrý čas a myslím, že rychlostně neztrácíme. Ale například včera byl rychlý Rosberg a definitivně odepsat nemůžete McLaren a některé další týmy."

McLaren, který loni patřil do trojice týmů bojujících o titul, zdá se trochu ztrácí. S novým vozem vyjel až ve druhých testech a potíže se spolehlivostí zbrzdily jeho program. Ferrari F150th Italia odjelo doposud dvojnásobnou porci kilometrů ve srovnání s McLarenem MP4-26. Tým z Wokingu se ale zřejmě v Barceloně začal zvedat a díky odložení GP Bahrajnu má více času na řešení nedostatků.

"Nejsme si jistí, co se děje s McLarenem," prohodil v Barceloně Webber. "Se svým vozem jsou teprve na začátku."

Do bojů o titul by letos rád promluvil také Mercedes GP, ale ten vstoupil do testů zhruba na stejné pozici jako loni. Po Jerezu Norbert Haug přiznal, že by se W02 v závodě nevešel mezi prvních deset vozů v cíli. V Barceloně ale tým z Brackley zdá se také pokročil a pořád slibuje zásadní balík úprav, který by ho měl před Bahrajnem výrazně posunout vpřed.

Další článek: Odložit GP Bahrajnu bylo jediné možné řešení, říkají jezdci a týmy