Ferrari a Red Bull se vzájemně považují za největší konkurenty

Po třetích předsezónních testech se zdá, že navrch před konkurencí mají týmy Red Bull a Ferrari. Potvrzují to jezdci obou stájí.
Ferrari a Red Bull se vzájemně považují za největší konkurenty

Fernando Alonso už v průběhu barcelonských testů řekl, že je třeba na čele očekávat Red Bull. Mark Webber mu kompliment vrátil s tím, že největším soupeřem mistrů světa bude Ferrari. Proč? "Protože pro ně pracuje Fernando a je dost šikovný," odpověděl Webber pro BBC.

"Ferrari zakončilo loňský rok ve velmi dobré formě a velmi silné vzešlo také ze zimní přestávky. Jejich auto jezdí, pořád je na trati, není pomalé, jsou rychlí a dobře organizovaní."

Australský pilot se ale nemusí bát, že by on sám dostal od Red Bullu pomalé auto. Alespoň k takovému názoru dospěl po barcelonských testech Felipe Massa. Hodnotit formu Ferrari však Brazilec nedokáže. "Jak si stojíme vůči ostatním? Nevím a dokud nebudeme všichni dělat stejné věci ve stejnou dobu, jinak řečeno do prvního závodu to nebudeme vědět jistě," řekl.

"Red Bull je určitě rychlý a to je fakt. Dnes (v pondělí) jsme zajeli dobrý čas a myslím, že rychlostně neztrácíme. Ale například včera byl rychlý Rosberg a definitivně odepsat nemůžete McLaren a některé další týmy."

McLaren, který loni patřil do trojice týmů bojujících o titul, zdá se trochu ztrácí. S novým vozem vyjel až ve druhých testech a potíže se spolehlivostí zbrzdily jeho program. Ferrari F150th Italia odjelo doposud dvojnásobnou porci kilometrů ve srovnání s McLarenem MP4-26. Tým z Wokingu se ale zřejmě v Barceloně začal zvedat a díky odložení GP Bahrajnu má více času na řešení nedostatků.

"Nejsme si jistí, co se děje s McLarenem," prohodil v Barceloně Webber. "Se svým vozem jsou teprve na začátku."

Do bojů o titul by letos rád promluvil také Mercedes GP, ale ten vstoupil do testů zhruba na stejné pozici jako loni. Po Jerezu Norbert Haug přiznal, že by se W02 v závodě nevešel mezi prvních deset vozů v cíli. V Barceloně ale tým z Brackley zdá se také pokročil a pořád slibuje zásadní balík úprav, který by ho měl před Bahrajnem výrazně posunout vpřed.

Diskuze (130) Další článek: Odložit GP Bahrajnu bylo jediné možné řešení, říkají jezdci a týmy
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10