Ferrari a Mercedes v Austrálii nevyužily svůj potenciál, říká McLaren

McLaren je přesvědčený, že jeho rivalové Ferrari a Mercedes mají rychlejší vozy, než ukázali v Melbourne. Očekává proto jejich vzestup.
Ferrari a Mercedes v Austrálii nevyužily svůj potenciál, říká McLaren

V prvním závodě sezóny se mnoho týmů trápilo s pneumatikami. Potíže měli jezdci s jejich zahříváním na optimální teplotu a opotřebením. Příčnou bylo kromě nevhodného nastavení také chladné počasí. McLaren věří, že už v Malajsii bude vše jinak, včetně výkonu některých soupeřů.

"My jsme byli s výkonem našeho vozu spokojeni, i když jsme závod nevyhráli," řekl ředitel McLarenu Jonathan Neale. "Povzbudil naše sebevědomí. Ale ani na okamžik jsme si nepomysleli, že jsme viděli maximum ze strany Ferrari a Mercedesu. Vzájemně jsme se bedlivě pozorovali v zimních testech a jsem si zcela jistý, že tyto týmy dokážou víc."

Maximální výkon ale neukázal ani Red Bull. Už jen díky tomu, že jezdil bez KERS. A Neale si na rozdíl od Jensona Buttona netroufá tvrdit, že systém Red Bullu přináší jen poloviční výhodu ve srovnání s řešením Mercedesu, které používá McLaren.

"Nevím, co by mohl vědět o KERS Red Bullu," řekl Neale v souvislosti s Buttonovým odhadem. "Já o jejich systému určitě nevím nic. Vzhledem k tomu, že Mercedes, který náš systém staví, má o rok delší zkušenosti ve srovnání s ostatními, si myslím, že bychom měli mít výhodu s instalací a integrací systému. Ale ta se velmi těžko kvantifikuje, protože nemáme informace pro srovnání."

Neale proto přiznal, že má McLaren ve vztahu k úřadujícím mistrům co dohánět. "Čeká nás slušná práce," řekl. "S některými oblastmi vozu jsme spokojeni, ale v tuto chvíli jde hlavně o využití pneumatik a zvyšování přítlaku."

Další článek: Projekt GP Ruska v Soči jde podle plánu, odklad závodu zatím nehrozí

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00