Ferrari a McLaren nebudou najednou rychlejší než my, říká Button

Mistr světa očekává v roce 2010 souboj čtyř týmů a osmi jezdců.
Jenson Button získal titul mistra světa před dvěma týdny, ale už myslí na příští sezónu. I když jednání zatím neuzavřel, měl by setrvat u týmu Brawn GP. Ten se podle něj udrží na čele, i když se pole soupeřů rozšíří o McLaren a Ferrari.

"Týmy Ferrari a McLaren budou konkurenceschopné," předpověděl Button. "Mají zdroje, zkušenosti, konkurenceschopné jezdce, takže určitě budou rychlé. V posledních několika závodech zvolily odlišný přístup."

"Když se podíváte na Ferrari, řekli, že už nevyvíjejí. To je nezvyklé, protože v příští sezóně nedojde k tolika změnám. Ale zdá se, že McLaren vrhnul na svůj vůz všechno, v posledních závodech byli velmi konkurenceschopní."

"Takže na začátku příštího roku budou rychlejší než v úvodu letošní sezóny. Ale nemyslím, že by najednou byli lepší než Red Bull nebo Brawn."

Podle Buttona čeká formuli 1 nebývale napínavá bitva o tituly, protože se do ní zapojí více týmů a jezdců, než je zvykem.

"Myslím, že nás na čele čeká velká bitva, což bude pro nás všechny nové. O vítězství na čele nebojovalo osm jezdců a čtyři týmy už dlouho. Je to vzrušující," dodal.

Že si v roce 2010 udrží svojí formu, věří i u týmu Red Bull Racing.
Další článek: Ferrari ukončilo vývoj F60, protože nebyl navržen pro dvojitý difuzor

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.