Fernley z Force India: Skončit mohou také další týmy

Zástupce šéfa týmu Force India Bob Fernley se obává, že Marussia a Caterham nemusí být poslední týmy, které se dostanou do existenčních problémů.
Fernley z Force India: Skončit mohou také další týmy

V USA bude na startu jen 18 vozů. Stejně nebo méně jich bylo naposledy před 9 lety, kdy byl na dva závody diskvalifikován BAR (GP Monaka, Španělska, 18 vozů) a při GP USA, kdy vozy s pneumatikami Michelin neodstartovaly do závodu.

Bob Fernley si myslí, že to nemusí být konec. „Měli jsme od roku 2010 tři nové týmy a všechny se zhroutily,“ říká Fernley pro The Telegraph.

„Je to dáno od začátku. Pouze pět týmů mluví do vedení formule 1, ztratíme ještě více týmů, pokud budeme takto pokračovat. Pokud by byly náklady omezené a přerozdělování peněz rovnoměrnější, možná by Caterham a Marussia nezkrachovaly,“ míní Fernley.

Další článek: O Marussii mají zájem kupci

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.