Fernando má v ruce dvě esa, říká Massa

Ze sezony 2010 zbývají poslední hodiny. Napětí už ani nemá kam stoupat. Kdo nakonec získá titul? „Fernando (Alonso) má v ruce dvě esa, jako když hrajete poker. Před začátkem závodu je to on, kdo má největší šanci vyhrát šampionát,“ říká Felipe Massa.
Fernando má v ruce dvě esa, říká Massa

Začátek závodu ale bude klíčový, na roštu třetí Alonso by také mohl o svou silnou pozici přijít. Mark Webber na pátém místě ví, že se musí dostat před něj, jinak je jeho nadějím konec. V jeho neprospěch pracuje rozpoložení, v jakém se ocitl včera. „Nečekal jsem, že budu až pátý, myslel jsem, že budu výš,“ poznamenal smutně po kvalifikaci. Na vyrovnání se se studenou sprchou měl Australan necelých třiadvacet hodin.  

Druhým jeho problémem je Alonsův týmový kolega Massa, který startuje šestý. V jeho popisu práce určitě bude snažit se dostat Webbera ještě víc pod kontrolu.

Sebastian Vettel se v první řadě potká s Lewisem Hamiltonem. Dá se očekávat, že se porvou o vítězství už v první zatáčce. Hamilton potřebuje nutně dojet první a pak stejně musí čekat, jestli náhodou nebude mít většina jeho soupeřů smůlu. „Nemám, co ztratit. Chci vyhrát závod, půjdu tam a dám do toho všechno,“ říká Brit.

Podobně jako on je na tom i Vettel. Ani vítězství mu nezaručí úspěch, bude muset čekat, jak se situace vyvine na straně soupeřů.

V závodě se podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera může udát nespočet různých scénářů. Red Bull doufá, že dojde na takový, ve kterém budou jezdcům Ferrari rychle odcházet pneumatiky. Páteční tréninky to prý naznačovaly. „Hra je pořád hodně otevřená. Může se toho stát tolik, že nemá cenu si s tím dělat starosti,“ říká Horner.

Diskuze (263) Další článek: Střed pole: Petrov překonal Kubicu, podruhé v sezoně
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.