Fernando Alonso zvažuje návrat do Daytony

Fernando Alonso zvažuje návrat do Daytony

Zdá se, že Fernando Alonso začíná mít scénu sportovních vozů ve stále větší oblibě. V rámci příprav na 24 hodin Le Mans a kompletní sezónu FIA WEC se španělský pilot letos v lednu poprvé zúčastnil čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně, kterou by si podle všeho rád zopakoval i na začátku příští sezóny.

Dvojnásobný mistr světa formule 1 debutoval ve slavné americké čtyřiadvacetihodinovce letos v lednu s prototypem Ligier JS P217 Gibson třídy LMP 2 týmu United Autosports. V posádce se Alonso tehdy střídal s Landem Norrisem a Philem Hansonem.

Závod 24 hodin v Daytoně patří do zámořského šampionátu sportovních vozů IMSA WeatherTech Sportscar Championship, který měl až do konce letošní sezóny společnou kategorii „P“ (Prototype) pro vozy LMP 2 a DPi (Daytona Prototype international). Před sezónou 2019 však dojde k rozdělení této kategorie na dvě samostatné třídy LMP 2 a DPi, která by měla zaujmout místo královské kategorie.

Z tohoto důvodu hledá Fernando Alonso závodní sedačku u některého z týmů ze třídy DPi, aby mohl v lednu bojovat o celkové vítězství v závodě. V DPi aktuálně figurují značky Cadillac, Nissan, Mazda a Acura.

„Snažím se pomalu uzavřít kalendář, kromě Indy 500 mě ale čeká několik dalších výzev,“ řekl Alonso pro web sportscar365.com.

Podle španělského pilota McLarenu má čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně velmi dobrý lednový termín, který pomůže jezdci udržet se ve formě i během zimních měsíců.

Alonso navíc nemá v kalendáři žádný závod mezi víkendovou grand prix v Abu Dhabi a vytrvalostním podnikem 1000 mil na Sebringu v rámci WEC, který se uskuteční příští rok v březnu.

„Čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně je sama o sobě velkou výzvou, je tam mnoho výjezdů safety caru, takže závod je velmi vyrovnaný od začátku až do konce,“ popsal Alonso svoji zkušenost s floridským závodem.

„Je to zábava zúčastnit se toho. Koná se to uprostřed ledna je tam počasí jako v Miami, takže to má spoustu pozitiv.“

Alonso má pro příští rok v kalendáři zatím jen tři závody WEC. Proto si španělský pilot chce sezónu 2019 ještě obohatit.

Foto: Toyota

Doporučujeme

Články odjinud