Fernando Alonso zvažuje návrat do Daytony

Zdá se, že Fernando Alonso začíná mít scénu sportovních vozů ve stále větší oblibě. V rámci příprav na 24 hodin Le Mans a kompletní sezónu FIA WEC se španělský pilot letos v lednu poprvé zúčastnil čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně, kterou by si podle všeho rád zopakoval i na začátku příští sezóny.
Fernando Alonso zvažuje návrat do Daytony

Dvojnásobný mistr světa formule 1 debutoval ve slavné americké čtyřiadvacetihodinovce letos v lednu s prototypem Ligier JS P217 Gibson třídy LMP 2 týmu United Autosports. V posádce se Alonso tehdy střídal s Landem Norrisem a Philem Hansonem.

Závod 24 hodin v Daytoně patří do zámořského šampionátu sportovních vozů IMSA WeatherTech Sportscar Championship, který měl až do konce letošní sezóny společnou kategorii „P“ (Prototype) pro vozy LMP 2 a DPi (Daytona Prototype international). Před sezónou 2019 však dojde k rozdělení této kategorie na dvě samostatné třídy LMP 2 a DPi, která by měla zaujmout místo královské kategorie.

Z tohoto důvodu hledá Fernando Alonso závodní sedačku u některého z týmů ze třídy DPi, aby mohl v lednu bojovat o celkové vítězství v závodě. V DPi aktuálně figurují značky Cadillac, Nissan, Mazda a Acura.

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

„Snažím se pomalu uzavřít kalendář, kromě Indy 500 mě ale čeká několik dalších výzev,“ řekl Alonso pro web sportscar365.com.

Podle španělského pilota McLarenu má čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně velmi dobrý lednový termín, který pomůže jezdci udržet se ve formě i během zimních měsíců.

Alonso navíc nemá v kalendáři žádný závod mezi víkendovou grand prix v Abu Dhabi a vytrvalostním podnikem 1000 mil na Sebringu v rámci WEC, který se uskuteční příští rok v březnu.

„Čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně je sama o sobě velkou výzvou, je tam mnoho výjezdů safety caru, takže závod je velmi vyrovnaný od začátku až do konce,“ popsal Alonso svoji zkušenost s floridským závodem.

„Je to zábava zúčastnit se toho. Koná se to uprostřed ledna je tam počasí jako v Miami, takže to má spoustu pozitiv.“

Alonso má pro příští rok v kalendáři zatím jen tři závody WEC. Proto si španělský pilot chce sezónu 2019 ještě obohatit.

Foto: Toyota

Další článek: Faktory, které zachránily Flörschové život

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00