Fernando Alonso, Sebastian Vettel a jejich snaha zkrotit vzpínajícího koně

Oba přišli do Maranella, aby získali vytoužený titul. Po pěti letech se to ale ani jednomu z nich nepovedlo. Sebastian Vettel si misi u Scuderie prodlouží. Dočká se?
Fernando Alonso, Sebastian Vettel a jejich snaha zkrotit vzpínajícího koně

Kdo zkrotí vzpínajícího koně?

Ferrari čeká na titul mezi jezdci i konstruktéry už pořádně dlouho. Poslední jezdecký titul získalo v roce 2007, ten konstruktérský o rok později. Zatím to není nejdelší čekání. Mezi tituly Jodyho Schecktera (1979) a Michaela Schumachera (2000) uplynulo ještě mnohem více času.

V uplynulých deseti letech přišli do Ferrari dva zkušení jezdci. Maranellskou stáj posílili s více než jedním titulem v kapse. Fernando Alonso odjel za Ferrari pět sezón a ačkoliv byl dvakrát blízko titulu, nedočkal se. V roce 2015 ho nahradil Sebastian Vettel, ale ani jemu se zatím nejvyšší cíl dosáhnout nepodařilo.

Sebastian Vettel sice zatím nedokončil pátou sezónu, ale jeho šance na titul jsou už jen matematické. A především: Alonso i Vettel mají nyní na kontě shodný počet 96 závodů za Ferrari. Je tak ideální příležitost si působení obou v Maranellu porovnat.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images 
Váš názor Další článek: Alonso startuje do Rallye Maroka