Fernando Alonso poprvé navštívil Ferrari v Maranellu

Zatím je ale stále pilotem Renaultu.
Fernando Alonso poprvé navštívil továrnu Ferrari v Maranellu, aby započal přípravy na příští sezónu. Smlouvy ho ale zatím vážou k Renaultu, takže první kontakt s týmem byl neoficiální.

Alonso se nejdříve setkal s šéfem italské stáje Stefanem Domenicalim, poté měl jednání s techniky. S nimi začal pracovat na programu pro příští rok.

Mezi jednotlivými schůzkami se Alonso zašel podívat do aerodynamického tunelu na model monopostu 2010 a inženýři si zaznamenali potřebné údaje pro výrobu Španělovy sedačky.

Návštěva Maranella trvala od 8 do 17 hodin a na závěr si půl hodiny povídal s prezidentem Ferrari Lucou di Montezemolem.

Do vozu formule 1 zatím usednout nemůže, a tak se Alonso alespoň svezl několik kol v silničním Ferrari 458 Italia na okruhu ve Fioranu.
Další článek: Aerolab: Vůz jsme nekopírovali, ale Force India nedodržela smlouvu

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.