Fernando Alonso nesdílí optimismus Flavia Briatoreho

Výkonnost vozu nestačí na vítězství, možná ani na pódium.
Flavio Briatore se po GP Číně nechal slyšet, že je s výkonností vozu Renault spokojen. Fernando Alonso má ale trochu jiný názor, i když uznal, že tým pokročil, nepovažuje to za dostačující.

"Určitě jsme udělali krok vpřed a jsme teď s vozem mnohem spokojenější, ale víme, že to v tuto chvíli nestačí na souboj s nejrychlejšími vozy. Není možné vítězit v závodech a možná nemáme ani na pódium," řekl Alonso.

V úvodu sezóny ztrácel Renault podle Alonsa jednu sekundu na nejrychlejší vozy, nyní je o něco blíže. V čínské kvalifikaci skončil druhý, ale sám odhadl, že po odečtení vlivu paliva by mu patřilo šesté místo. V závodě se ale stejně musel probíjet z konce startovního pole, protože si pro palivo musel ještě pod Safety carem.

"Startoval jsem poslední, ale předjel jsem několik vozů. A když jsem jel sám, byli jsme možná čtvrtí nejrychlejší, takže jsme určitě udělali dobrý krok vpřed. Ale víme, že musíme udělat další, abychom bojovali vpředu," uvedl Alonso.

Zlepšení umožnila Renaultu série úprav vozu a Alonso prozradil, že se v podstatě jednalo o rychlejší uvedení balíku, který ostatní připravují pro Evropu. V Barceloně mít tedy Renault žádné velké úpravy nebude, ty přijdou až časem.

V Šanghaji Renault nepoužil KERS, ale chce ho dále testovat během pátků Grand Prix, aby mohl pokročit v jeho vývoji. Na přímou otázku, zda bude mít tento systém ve svém voze již zítra, Alonso však odpověděl: "S tiskem nebudu o KERS nikdy hovořit."
Diskuze (17) Další článek: BMW Sauber v úvodu sezóny málo vyvíjel vůz, říká Heidfeld
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10