Fernando Alonso nahradí Vettela. Přestupuje k Astonu Martin

Fernando Alonso se dohodl s Astonem Martin, ve kterém nahradí Sebastiana Vettela.
Foto: Getty Images / Francois Nel
Fernando Alonso nahradí Vettela. Přestupuje k Astonu Martin | Foto: Getty Images / Francois Nel

Alonsovi na konci letošního roku končí u Alpine smlouva. Obě strany ještě před několika dny deklarovaly, že o prodloužení smlouvy budou jednat v průběhu letní přestávky. Alpine dokonce sliboval Alonsovi, že až se rozhodne skončit ve F1, má připravené místo ve WEC, kde Alpine také závodí. 

Dnes ale přišla překvapivá zpráva. Fernando Alonso bude od příštího roku jezdit za Aston Martin. V týmu nahradí Sebastiana Vettela, který se rozhodl po sezóně skončit.

S Astonem Martin podepsal jednačtyřicetiletý Alonso víceletou smlouvu. U týmu se setká s Martinem Whitmarshem, se kterým už spolupracoval v roce 2007 u McLarenu.

„Celá společnost je velmi nadšená, že Fernando do týmu přinese své neuvěřitelné zkušenosti, skvělé tempo a závodní schopnosti,“ uvedl tým.

„Přijetí takového výjimečného talentu, jakým je Fernando, je jasným vyjádřením záměru organizace, která se zavázala vytvořit vítězný tým formule 1.

Alonso označil Aston Martin za jeden z nejvíce vzrušujících týmů ve F1 a to kvůli jeho odhodlání vyhrávat.

„Znám Lawrence a Lance již mnoho let a je zcela zřejmé, že mají ambice a vášeň uspět ve formuli 1,“ uvedl Alonso. „Sledoval jsem, jak tým systematicky přitahuje skvělé lidi s vítězným rodokmenem a uvědomil jsem si, že se v Silverstonu věnuje obrovská pozornost novým zařízením a zdrojům.“

„Nikdo v současné formuli 1 neprokazuje větší vizi a absolutní odhodlání vyhrávat, a proto je to pro mě opravdu vzrušující příležitost.“

Je zřejmé, že Alonsa o Alpine nahradí Oscar Piastri, pro kterého už tak tým nemusí hledat sedačku jinde. 

Další článek: Ocon tvrdě bránil. Alonso věří, že ke kolizi jezdců Alpine nikdy nedojde

Témata článku: ,