Fernando Alonso a Jimmy Johnson si prohodí auta

McLaren už před časem uveřejnil upoutávku, která vyvolala diskuse, zda se Fernando Alonso nechystá závodit v NASCAR. Nakonec je to trochu jinak.
Fernando Alonso a Jimmy Johnson si prohodí auta

Auta a ženy se sice nepůjčují, ale Fernando Alonso a hvězda NASCAR Jimmy Johnson udělají 26. listopadu v Bahrajnu výjimku. Vymění si svá auta.

Podobná výměna není novinkou. V roce 2011 si na okruhu Watkins Glen prohodili vozy Lewis Hamilton a Tony Stewart.

Přímo se závoděním v NASCAR (jednom závodě) koketoval Romain Grosjean. Gene Haas je spolumajitelem týmu v americké sérii. Zatím se k tomu však i z časových důvodů nedostal.

Po konci sezóny 18. listopadu čeká Johnsona cesta do Velké Británie, kde bude několik hodin trávit na simulátoru McLarenu. Po pár dnech volna odletí do Abú Dhabí na finále sezóny formule 1 a pak už do Bahrajnu, kde bude i jeho tým.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Zpomal, šetři pneumatiky. Leclerc to v Mexiku slyšel 50krát

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.