Fernandes ztrácí ve sporu o Lotus důležitého spojence

David Hunt, jenž prodal Tonymu Fernandesovi název Team Lotus, se cítí být podveden, protože malajsijský podnikatel údajně neplní podmínky smlouvy.
Fernandes ztrácí ve sporu o Lotus důležitého spojence

Když se automobilka Proton coby majitel skupiny Lotus rozhodla pro spojení s týmem Renault, musel si šéf Lotusu Racing Tony Fernandes hledat novou cestu. Našel ji u Davida Hunta, který vlastnil název Team Lotus.

Výsledkem je, že jsou do letošního šampionátu přihlášeny týmy Lotus a Lotus Renault, které mezi sebou vedou o legendární značku spor a dnes se kvůli tomu scházejí u soudu.

David Hunt nejdříve spolupracoval s Tonym Fernandesem, jemuž Team Lotus prodal, ale teď se proti němu začíná obracet. "Když jsme museli v roce 1995 propustit zaměstnance týmu Lotus, slíbil jsem fanouškům, že se do formule 1 vrátí (Lotus) v rukou ctihodného opatrovníka, a původně jsem si myslel, že Tony, Dina a Nasa (Fernandesovi společníci) tyto předpoklady splňují," řekl Hunt pro Telegraph Sport.

"Naštvalo mě, že jsem v dobré víře tvrdě pracoval na přípravách na soudní slyšení, protože jsem věřil, že Tony dodrží naší lednovou dohodu (o koupi názvu Team Lotus). Teď, když jsem pro jeho společnost odvedl tolik práce, tak jak sám přiznal, na poslední chvíli změnil názor a snaží se znovu vyjednávat. Nabízí podmínky, které jsou upřímně směšné."

"Jen chci, aby Tony dodržel slovo a splnil naši dohodu. Pokud to neudělá, tak bohužel nevidím důvod, proč bych mu měl dál asistovat v tomto soudním sporu, a nebyl by to jeho poslední spor, i kdyby ho vyhrál."

Další článek: Hamilton: Jeden titul nestačí, chci být jeden z nejlepších této generace