Fernandes varuje: Pokud se Caterham nezlepší, ve formuli 1 skončí

Majiteli týmu Caterham Tonymu Fernandesovi dochází trpělivost a už nechce vidět další sezónu bez bodů na konci pole. Je připraven se z formule 1 stáhnout.
Fernandes varuje: Pokud se Caterham nezlepší, ve formuli 1 skončí

Už čtyři roky závodí Fernandesův tým, ale zatím nedosáhl na jediný bod. Navíc loni si poprvé pohoršil a skončil na posledním místě. Fernandes už toho má dost, a tak dal Leafieldské stáji poslední šanci.

"Můj vzkaz těm 250 lidem tady je, že letos do toho musíme jít. To je ono, poslední šance. Dali jsme vám nejlepší infrastrukturu, nejlepší možné jezdce, ale je na vás všech, abyste se do toho vložili," řekl v proslovu v továrně.

"Pokud budeme na chvostu, nemyslím, že budeme pokračovat dál. Nic není vytesáno v kameni, ale po pěti letech bez bodu jsou tu hranice trpělivosti, peněz, motivace atd. Takže je to důležitý rok."

Fernandes věří, že to jeho tým dokáže. Zlepšení nemusí být obrovské, stačí se jen dotáhnout na etablované týmy.

"Musím mít pocit, že někam jdeme. Pokud budu mít dojem, že dokážeme soutěžit, tak to bude skvělé, ale pokud nebudeme bojovat, tak musíme sami sebe analyzovat a položit si otázku, jestli to má smysl?"

"Pokud nebudeme konkurenceschopní a budeme dvě sekundy za všemi, tak jsme nepokročili."

Další článek: Mohl jsem dál závodit pro Caterham, tvrdí Van der Garde

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10