Fernandes varuje: Pokud se Caterham nezlepší, ve formuli 1 skončí

Majiteli týmu Caterham Tonymu Fernandesovi dochází trpělivost a už nechce vidět další sezónu bez bodů na konci pole. Je připraven se z formule 1 stáhnout.
Fernandes varuje: Pokud se Caterham nezlepší, ve formuli 1 skončí

Už čtyři roky závodí Fernandesův tým, ale zatím nedosáhl na jediný bod. Navíc loni si poprvé pohoršil a skončil na posledním místě. Fernandes už toho má dost, a tak dal Leafieldské stáji poslední šanci.

"Můj vzkaz těm 250 lidem tady je, že letos do toho musíme jít. To je ono, poslední šance. Dali jsme vám nejlepší infrastrukturu, nejlepší možné jezdce, ale je na vás všech, abyste se do toho vložili," řekl v proslovu v továrně.

"Pokud budeme na chvostu, nemyslím, že budeme pokračovat dál. Nic není vytesáno v kameni, ale po pěti letech bez bodu jsou tu hranice trpělivosti, peněz, motivace atd. Takže je to důležitý rok."

Fernandes věří, že to jeho tým dokáže. Zlepšení nemusí být obrovské, stačí se jen dotáhnout na etablované týmy.

"Musím mít pocit, že někam jdeme. Pokud budu mít dojem, že dokážeme soutěžit, tak to bude skvělé, ale pokud nebudeme bojovat, tak musíme sami sebe analyzovat a položit si otázku, jestli to má smysl?"

"Pokud nebudeme konkurenceschopní a budeme dvě sekundy za všemi, tak jsme nepokročili."

Další článek: Mohl jsem dál závodit pro Caterham, tvrdí Van der Garde

18:13 | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
11:34 | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
21. ledna | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.